Неділя, 22 Грудня, 2024
Бiльше

    Римо-Католицька Церква залишає відкритим питання рукоположення жінок

    Римо-Католицька Церква завершила свою всесвітню конференцію щодо майбутнього Церкви у Ватикані, залишивши «відкритим» питання рукоположення жінок у сан диякона — на один ступінь нижче священства.

    «Питання рукоположення жінок у сан диякона залишається відкритим. Ця різниця збережеться», – йдеться в підсумковому документі, який Папа Франциск затвердив після місяця обговорень.

    Підтверджуючи, що «жінки та чоловіки мають однакову цінність як члени народу Божого», 51-сторінковий документ зазначає, що «жінки все ще стикаються з перешкодами на шляху більшого визнання» їхньої ролі в Церкві.

    Як і у випадку зі священниками, і на відміну від інших конфесій, Римо-Католицька Церква дозволяє лише чоловікам бути висвяченими в диякони. Диякони мають право здійснювати такі таїнства, як хрещення, вінчання та похорони, хоча вони не можуть головувати на літургіях.

    «Немає жодних причин і жодних перешкод, які б перешкоджали жінкам виконувати адміністративні ролі в Церкві», — зазначається в документі, хоча в ньому не деталізуються ці ролі. У тексті також немає жодної згадки про висвячення жінок у священики, тему, яку просили розглянути багато єпархій у Європі та Північній Америці.

    Станом на 2 жовтня загалом 368 учасників — від єпископів до мирян, у тому числі кілька десятків жінок — представників 100 країн зібралися за закритими дверима, щоб обговорити майбутнє Церкви на Генеральній асамблеї Синоду, спочатку скликаній у жовтні 2023 року.

    Підсумковий документ містить 155 пунктів, причому розділ про жінок викликав найбільше суперечок, отримавши 97 голосів проти і 258 «за».

    Текст також пропонує реорганізувати навчання священиків і заохочувати більшу участь мирян у церковних справах, таких як вибір єпископів. Проте не містить жодних пропозицій щодо позиції Церкви щодо віруючих ЛГБТК+.

    Синод є дорадчим органом, представляючи свої рекомендації Папі Римському, який остаточно приймає рішення щодо будь-яких доктринальних реформ. Проте вчора Папа Римський Франциск оголосив про негайне прийняття його пропозицій.

    «Цей документ містить дуже конкретні вказівки, якими можна керувати місією Церков на різних континентах і в різних контекстах», — сказав він на завершення сесії цього вечора.

    Джерело: ANA-MPA

    Найсвіжіше

    Популярне