Субота, 21 Грудня, 2024
Бiльше

    Релігійна карта Житомирщини змінюється: нові переходи до ПЦУ

    З початку 2024 року в Житомирській області спостерігається стійка тенденція переходу релігійних громад від Московського Патріархату до Помісної Української Православної Церкви. За даними, оприлюдненими на офіційних сайтах двох єпархій ПЦУ в регіоні, десять релігійних громад ухвалили рішення про такий перехід.

    Як повідомляє Житомир.інфо, більшість цих переходів зафіксовано в Житомирсько-Овруцькій єпархії ПЦУ. З початку року ця єпархія поповнилася дев’ятьма новими громадами, хоча лише одна з них перейшла разом зі своїм настоятелем.

    Серед громад, що приєдналися до Житомирсько-Овруцької єпархії ПЦУ, варто відзначити:

    1. Свято-Петро-Павлівський храм с. Карвинівка Романівського благочиння (без настоятеля)
    2. Свято-Михайлівський храм с. Карпівці Чуднівського благочиння
    3. Хресто-Воздвиженський храм с. Антопіль Бердичівського району
    4. Свято-Покровський храм с. Купище Коростенського району
    5. Іоано-Богословський храм с. Мокре Баранівського благочиння
    6. Свято-Іоано-Богословський храм с. Чижівка Звягельського благочиння
    7. Свято-Володимирський храм с. Новини Пулинського благочиння
    8. Свято-Різдво-Богородичний храм с. Рогачі Баранівського благочиння
    9. Свято-Троїцький храм с. Краснопіль на чолі з настоятелем протоієреєм Михайлом Шукостом

    Що стосується Житомирсько-Поліської єпархії ПЦУ, то вона з початку року поповнилася лише однією релігійною громадою – з села Садове колишнього Коростишівського району.

    Варто зазначити, що ця тенденція є продовженням активного процесу переходу релігійних громад до ПЦУ, який спостерігався в Житомирській області протягом 2023 року. Зокрема, в листопаді минулого року до складу Житомирсько-Поліської єпархії приєдналися двоє священнослужителів УПЦ МП та шість парафій.

    Для повноти картини важливо згадати, що станом на 24 березня 2023 року в Житомирській області налічувалося 260 парафій, підпорядкованих Православній Церкві України. При цьому кількість парафій, що залишалися в підпорядкуванні УПЦ МП, була майже в чотири рази більшою.

    Ця статистика демонструє, що процес переходу релігійних громад до ПЦУ в Житомирській області продовжується, хоча і не такими швидкими темпами, як раніше. Це може свідчити про поступову, але стійку зміну релігійного ландшафту регіону на користь Помісної Української Православної Церкви.

    Найсвіжіше

    Популярне