Неділя, 22 Грудня, 2024
Бiльше

    Священник Максим Очабрук: Хрест посеред церкви – Бог поруч

    Напередодні 1 серпня, коли Православна Церква вшановує винесення чесних дерев животворчого хреста Господнього, отець Максим, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці в селі Крупа Луцького району, поділився духовними роздумами в телепередачі “Церква і релігія”, повідомляє сайт Волинської єпархії.

    Православна Церква 1 серпня вшановує винесення чесних древ животворчого хреста Господнього. Це свято встановили у ІХ ст. в Константинополі. Напередодні торжества на середину храму виносять хреста для вшанування, щоб нагадати, що Спаситель помер за наші гріхи і воскрес. «Ми з вами часто думаємо, особливо зараз, у важкий час для нашої країни, – а де ж Бог? Винесення хреста Господнього нагадує нам, що Всевишній завжди з нами. Тому Церква Христова шанує хрест Господній як символ перемоги», – пояснює душпастир.

    Також цього дня споминаємо сімох мучеників Маккавеєвих, матір їхню Соломонію і вчителя їхнього Єлеазара. Вони жили у ІІ ст. до Різдва Христового, в Іудеї тоді правив цар Антіох Епіфан, який хотів повернути народ до ідолопоклонства. Ці мученики твердо сповідували віру в Єдиного Бога і були закатовані.

    За народною традицією, «на Маковія» як подяку Творцеві за плоди земні у храмах освячують трави, мед, воду, мак (але прізвище Маккавеї не має жодного стосунку до маку).

    Отець Максим каже, що на цей празник не можна без крайньої потреби тяжко працювати – бажано всю важку роботу відкласти на наступний день або виконати її напередодні. На свято ж треба йти до храму на Літургію, вклонитися винесеному хресту і принести плоди як подяку Богові.

    Цього дня слід утримуватися від м’яса, молочних продуктів та яєць, адже починається Успенський піст, або ж Спасівка. Від 1 серпня – Винесення животворчого хреста Господнього, інакше Спаса, – до Успіння Пресвятої Богородиці, яке відзначається 15 серпня, цей піст установлено, щоб підготувати нас достойно зустріти свято Успіння.

    Програма «Церква і релігія» – спільний проєкт каналу «Конкурент TV» та єпархіальної телестудії «Собор». Повністю випуск можна подивитися ось тут.

    Найсвіжіше

    Популярне