Неділя, 8 Вересня, 2024
Бiльше

    Спір за Свято-Успенський собор у Володимирі: договір закінчився, справа йде до суду

    З 2019 року 182 релігійні організації на Волині змінили конфесійне підпорядкування із УПЦ (в єдності з МП) до ПЦУ.

    Про це інформує Волинська обласна рада, повідомляють Волинські новини.

    Під час засідання тимчасової контрольної комісії депутати розглянули виконання рішень обласної ради щодо заборони діяльності церков Московського Патріархату на території області та питання про закінчення договору на безоплатне користування пам’ятками архітектури національного значення – комплексом Свято-Успенського собору у місті Володимир.

    За словами очільника департаменту культури, молоді та спорту Олександра Хвіщука, в області зареєстровано 635 статутів релігійних громад Православної Церкви України, в той час у єдності з Московським Патріархатом – 507 організацій.

    Що ж до пам’яток архітектури і культури, якими користуються релігійні організації, то ситуація наступна: «64 об’єкти культурної спадщини національного значення використовують релігійні організації Московського Патріархату, 64 – ПЦУ, 14 – Римо-Католицька Церква, 1 – юдейська релігійна громада», – зазначив Олександр Хвіщук.

    Що ж стосується пам’ятки архітектури національного значення, комплексу Свято-Успенського собору у місті Володимир, то договір на користування ним у представників церкви московського патріархату закінчився 1 липня цього року. Того ж дня на території собору працювала ревізійна комісія, яка обстежила культові споруди для їх подальшого приймання від релігійної громади, проте акт прийманні-передачі відмовився підписувати настоятель релігійної громади, тож зараз це питання розглядатиметься у суді.

    «Вважаю за доцільне опломбувати приміщення, і тільки після цього йти в суд. Тому що це історична пам’ятка і власність держави», – зазначив депутат Андрій Бокоч.

    Очільник тимчасової комісії Володимир Боднар зазначив, що на наступне засідання тимчасової контрольної комісії запросять представників правоохоронних органів, аби спільно вибудувати стратегію щодо повернення культових споруд у власність держави.

    Найсвіжіше

    Популярне