Понеділок, 20 Травня, 2024
Бiльше

    Гарнізонний храм ПЦУ на Київщині: оберіг для українських воїнів

    На території Національного музею народної архітектури та побуту України розташований унікальний Гарнізонний храм Православної Церкви України на честь святителя Миколая Чудотворця. Цей деревʼяний козацький храм XVIII століття, зведений у селі Городище Менської громади на Чернігівщині, має дивовижну історію створення та порятунку.

    На стінах храму унікальні автентичні ікони, біля вівтаря — прапори всіх родів військ ЗСУ. Про це повідомляє «Вечірній Київ».

    «Це козацький храм з Чернігівщини, села Городище. За радянських часів він був практично зруйнований. Ми прийняли рішення і залучили велику команду конструкторів, архітекторів, щоб відновити ту екокультуру, що була. Таких ікон, що всередині, в Україні майже не залишилось» — розказує Тарас Довгий, меценат храму.

    Саме його зусиллями храм був врятований від знищення, перевезений до Національного музею народної архітектури та побуту України та відновлений.

    «Плануємо у тісному контакті поспілкуватися з військовими, поспівати їм наших народних пісень. Отаке просте спілкування вояків з артистами та відомими артистами, на нашу думку, дасть хлопцям заряд духовних сил, підтримає їх.

    Це не перший наш мистецький проєкт. Ми працюємо в місцях ведення бойових дій з 2016 року і знаємо, що така робота дуже потрібна», — наголосив Максим Добролюбов, художній керівник проекту «Теплий Великдень».

    «Дуже символічно, що в цьому стародавньому православному храмі, в якому більш ніж 200 років тому молилися наші славетні пращури — козаки, сьогодні знову підноситься до неба молитва за Україну, її народ та військо», — говорить Борис Кутовий, військовий капелан, настоятель Гарнізонного храму Православної Церкви України.

    За сприяння храму надається допомога медичним закладам на прифронтових територіях. Також впроваджено низку культурних проєктів.

    Один з них — «Теплий Великдень» стартував прямо на свято Пасхи, одразу після святкового богослужіння.

    «Основна мета проекту — підтримати наших хлопців на передовій, зігріти їх серця родинним теплом. Саме тому проєкт має таку назву. Саме тому до бійців приїдуть артисти, в тому числі й відомі. Приїдуть просто, без піару, без зайвої помпезності. Поспілкуються, виступлять перед ними по-теплому, по-домашньому. А перший виступ для військових вже відбувся саме на Великдень — прямо в нашому храмі, — додав військовий капелан Борис Кутовий.

    Exit mobile version