Храм в стилі козацького бароко. У селі Лукашівка, що на Чернігівщині, відкрили нову дерев’яну церкву. Її побудували в кількох метрах від зруйнованої, у березні 2022 року, Вознесенської церкви.
Гроші на будівництво храму дав місцевий фермер та підприємець Григорій Ткаченко, пише Суспільне.
Нову дерев’яну церкву у селі Лукашівка священнослужителі ПЦУ освятили 26 квітня. За словами Григорія Ткаченка, на побудову і на облаштування храму він витратив понад півтора мільйона гривень.
“Протягом року ми будували цей храм. Будувати в цей час, ви самі розумієте, дуже важко і дуже складна ситуація. Але все ж таки ми змогли збудувати її. Вартує вона близько мільйон шістсот тисяч гривень”.
До нової церкви люди принесли квіти та ікони, які хочуть подарувати цьому храму. Серед них й голова Іванівської громади Олена Швидка.
“Принесла ікону саме Миколи Чудотворця, щоб оберігав цей храм і людей, які в нього вхожі, які проживають саме в цьому селі. Це, можна сказати, велике свято, що відкривається цей невеличкий, але величний храм у цьому селі. Це перша церква українського патріархату у нашій громаді, яка була створена”.
Олег Бутусін приніс ікону свого сина Леоніда, який загинув в одному з боїв з росіянами у 2022-му, тут у Лукашівці.
“Ця ікона його супроводжувала багато років. Він молився їй. Його кров пролилась тут, у Лукашівці, вони загинули разом з братом Романом. Вирішили цю ікону віддати на молитовну пам’ять Лукашівській громаді”.
Дерев’яний храм звели в кількох метрах від Вознесенської церкви. Їй понад 240 років. Зараз ця церква, де росіяни під час окупації зберігали свої боєприпаси, зруйнована.
“В мене є така ідея, щоб законсервувати цей об’єкт і зробити музей просто неба злодіянь рашистів. Ця пам’ятка буде нагадувати й прийдешнім поколінням про ті злодіяння, які відбувались на території нашого населеного пункту”, — поділився планами Григорій Ткаченко.
Підприємець каже, щоб відновити Вознесенську церкву потрібен не один рік та понад 15 мільйонів гривень. Торік у травні у Лукашівку приїздив київський архітектор-реставратор Сергій Юрченко. Він оцінював масштаби руйнувань та стан храму. Після огляду, зазначив, що церкву можна реставрувати. Вкластися в це тоді були готові волонтери з Німеччини, розповідала координаторка проєкту Олеся Порохняч.