П’ятниця, 27 Грудня, 2024
Бiльше

    Тисячі християн залишають свої домівки через війну на півдні Лівану

    Християни, які живуть у прикордонних селах південного Лівану, цього року святкували Різдво стримано, в тіні війни, що триває в секторі Газа та її наслідків у Лівані.

    З початку війни між Ізраїлем і ХАМАСом 7 жовтня ліванське шиїтське бойове угруповання Хезболла та ізраїльські сили майже щодня вступають у зіткнення на кордоні, у результаті яких, як повідомляється, з ліванського боку загинули 159 осіб. За останні дні ізраїльські війська вбили шістьох бойовиків Хезболли, що викликає побоювання, що стрілянина може перерости у війну, повідомляє doxologiainfonews.com

    У той час як ізраїльські удари були націлені на об’єкти Хезболли в переважно шиїтських районах, також було вражено кілька християнських сіл, що змусило багато сімей тікати на північ країни.

    Згідно з даними, отриманими Папським фондом «Допомога Церкві в потребі», у найбільш постраждалому селі Альма аль-Шааб ракетами було зруйновано 15 будинків.

    Хоча християнські сім’ї в Бейруті надали притулок переміщеним сім’ям, деякі з тих, хто втік, пізніше повернулися до своїх зруйнованих домівок через відсутність довготривалого притулку в інших частинах країни.

    Ксав’єр Стівен Бізітс, керівник проектів фонду в Лівані, сказав, що згорілі поля, вплинувши на низку сімей, які вже збідніли через триваючу економічну та фінансову кризу в Лівані.

    За словами Бісіца, усі священики та монахи залишаються в селах, щоб служити тим, хто занадто старий або слабкий, щоб виїхати. Він розповів, що маронітський єпископ Тіри Шарбель Юсеф Абдаллах нещодавно відслужив богослужіння в селі Рмейх, яке зазнало артилерійського обстрілу, а апостольський мелькітський адміністратор Тирського єпископа Сідону Елі Бешара Хадад відправився відвідати віруючих у прикордонних селах. «Це свідчить про сильну віру і витримку людей цього краю», – сказав представник фонду «Допомога стражденним церквам».

    Мешканці побоюються, що бойові дії можуть посилитися, а нинішній конфлікт нагадує війну Ізраїлю та Хезболли в 2006 році. Місцеві релігійні лідери кажуть, що нова війна стане серйозною загрозою для історичних християнських громад, які здавна населяли регіон.

    У міру ескалації напруженості маронітський патріарх кардинал Бешара Ель-Рахі з Різдва повторив свій заклик до Лівану зберігати нейтралітет. «Ми не підтримуємо перенесення війни в південні села. Ліван – це не країна війни, а діалогу та миру», – сказав патріарх у різдвяній проповіді.

    Оплакуючи загиблих у секторі Газа, кардинал Б. Ель-Рахі нагадав, що розширення війни в Лівані суперечить як резолюції Ради Безпеки ООН, яка була прийнята для припинення війни Ізраїлю та Хезболли в 2006 році, так і в 2012 році для «Baabda». Декларація», яка підкреслювала нейтралітет Лівану щодо подій на Близькому Сході. «Ліванський нейтралітет є основою ліванської ідентичності з 1860 року. Ліван є політично нейтральним», – підкреслив Патріарх Бешара Ель-Рахі.

    Найсвіжіше

    Популярне