Український священник Олександр Колб, наголосив на важливості правильного сприйняття термінів та понять у контексті єднання православних громад.
В інтерв’ю для Духовного Фронту України він висловив свою думку про використання терміну «єднання» замість «переходу» і пояснив, що це допомагає уникнути негативних асоціацій, які можуть виникнути серед віруючих.
«Є багато термінів які лякають і відштовхують людей. Для багатьох слово „перехід“ звучить як зрада. Це така духовно-психологічна проблема. Цим словом людям нав’язується наступна ідеологія, що громада не просто покинула одну юрисдикцію і перейшла в другу, а неначе покинула Бога і пішла в якусь там політичну організацію. Тому я уникаю цього слова — „перехід“, і хочу щоб воно звучало правильно — „єднання“», — розповів він.
Отець Олександр підкреслив, що під час єднання вони не втратили своєї ідентичності і продовжують звершувати богослужіння за старим стилем. Важливою складністю, на яку він звертає увагу, є пристосування музики для українських текстів, особливо у випадках, коли музика була створена на основі церковно-слов’янської мови.
В інтерв’ю також висвітлено, що громада отця Олександра залишилася незмінною, і він сподівається на повне єднання УПЦ (МП) і ПЦУ. Він підкреслив важливість цього процесу та висловив довіру Вселенському патріарху Варфоломію, який підтримує їхнє єднання і розуміє проблеми українського православ’я.
«Ми залишились такими якими ми є. Ми з’єдналися, як дві повноправні, повноцінні і давайте використаємо слово, канонічні, юрисдикції. Тому слово єднання тут найбільш підходить. І я би хотів, щоб таке єднання відбулося в повному масштабі, не окремої релігійної громади святої Марії Магдалини, а взагалі повної структури УПЦ і ПЦУ. Оце було б справжнє єднання. Не перехід, а єднання і це принесло б багато користі. Про це єднання говорив неодноразово сам Вселенський патріарх Варфоломій. Це його пропозиція, побажання і якщо хочте благословіння, а я йому повторюю ще раз — довіряю», — запевнив священник з Волині.
Отець Олександр підсумував, що він та його парафіяни довіряють рішенням і благословінням Вселенського патріарха Варфоломія та вважають його підтримку важливою для майбутнього українського православ’я.
«Скажіть, як можна не довіряти патріарху Варфоломію, який по-справжньому розібрався в проблемах українського православ’я і зробив все щоб ці проблеми були подолані. І як залишатись довіряти тій людині, тому патріарху, який благословляє війну і направляє сюди до нас своїх капеланів, мотивує воїнів-загарбників йти і вбивати українців. Тут навіть порівнювати не можна, тому однозначно, я і мої парафіяни довіряємо рішенням і благословінням Вселенського патріарха Варфоломія», — сказав священник ПЦУ.
Читайте повне інтерв’ю на нашому сайті.