Неділя, 22 Грудня, 2024
Бiльше

    Як житомиряни ставляться до заборони в Україні релігійних організацій, пов’язаних з РФ

    19 жовтня 2023 року депутати Верховної Ради України у першому читанні проголосували за законопроєкт про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних з Російською Федерацією. Кореспонденти Суспільного дізнавалися, як ставляться житомиряни та представники двох конфесій до законопроєкту.

    “Дійсно, треба заборонити. Україна — це Україна. І все повинно бути наше — українське. Все, немає місця нічому російському. Все лише українське: мова, культура, релігія”, — каже місцева жителька Стефанія Дімова.

    “Я в Росії довгий час пропрацював, жодної української церкви не було. В Криму одна була і ту закрили. Кацапурів геть з України!”, — каже місцевий житель Олександр Гриценко.
    “В Україні має бути українська церква!”, — каже Наталія.
    “Повинна бути і російська, і українська церква. Ми ж так уже скільки років”, — каже місцева жителька Світлана.
    “Я в Бога вірю, а конфесії можуть бути різними. А так, в Україні є законні на те підстави. Хай виконується закон”, — каже Сергій.

    “Взагалі російські церкви не повинні розташовуватися на території нашої держави. У нас зараз така складна і велика війна”, — каже Роман.

    “Це співпраця з Російською Федерацією на духовному плані. І тому логічно, тому що війна не тільки на військовому фронті, а й війна і на духовному фронті. І це, звичайно, є захист нашої держави”, — сказав керуючий Житомирсько-Овруцькою єпархією ПЦУ, єпископ Паїсій.
    “Всі продовжують працювати так, як і працювали. Насамперед через те, що це перше читання. Це ще законопроєкт, а не закон. По-друге, це той складний процес, та складна процедура, яку мають пройти релігійні організації, стосовно яких є питання”, — каже голова юридичного відділу Житомирської єпархії УПЦ (що в эдносты з МП) ієрей Іоан Демиденко.
    За словами адвоката Романа Гуртовенка, причетність релігійних організацій до країни-агресора визначатиме суд.

    “Після того, як закон прийметься в остаточній редакції і вступить в дію, організації, які мають стосунок до країни-агресора, можуть визнаватися такими за рішенням суду. Основною доказовою базою в цьому сенсі буде саме висновок релігієзнавчої експертизи”, — зауважив адвокат.

    Роман Гуртовенко каже, якщо суд підтвердить причетність релігійних організацій до Російської Федерації, державну реєстрацію організації скасують.

    Найсвіжіше

    Популярне