Четвер, 19 Грудня, 2024
Бiльше

    У лаврі прописано багато монахів, які претендують на державну власність

    На державних об’єктах Києво-Печерської лаври прописано багато монахів, які зараз претендують на державну власність.

    Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав виконувач обов’язків директора заповідника “Києво-Печерська лавра” Максим Остапенко.

    “Часто чую від співробітників, які працювали ще в 1990-і, в 2000-і роки, як церковна верхівка «віджимала» тут все, що можна. І цей віджим так виглядав: просто викидали власність музеїв, захоплювали будівлі без жодних рішень і підстав”, – зазначив Остапенко.

    За його словами, поступово монастир перебирав на себе функцію держави і це призвело до численних пошкоджень пам’яток, до нового будівництва. Це нині надзвичайно складно усунути.

    “Наприклад, держава не фінансувала навіть ті пам’ятки, щодо яких були зобов’язання перед ЮНЕСКО. І в той же час через Мінрегіонбуд виділялися мільйони на будівництво готельних корпусів для монастиря. Монастирське начальство не гребувало ніякими інструментами впливу, включно із корупційними”, – наголосив керівник заповідника.

    Він розповів, що церковні олігархи на базі Києво-Печерської лаври створили прибуткове господарство, яке включало в себе готелі, торгівлю різноманітною продукцією, яка вироблялася тут в порушення і закону, і договору, бо тут заборонено розташовувати виробництво.

    “У величезних обсягах тут реалізовувалася продукція із Росії. Російський гігант (концерн із виробництва церковної продукції — ред.) Софріно організував тут один із найбільших, вибачте, «духовних супермаркетів», де Росія без податків реалізовувала українцям свою продукцію, принагідно, виховуючи їх в традиціях «русского ммра». Ми не бачили в лаврі українських виробників, не чули українських наративів – скрізь царська сім’я, російські святі”, – наголосив Остапенко.

    Найсвіжіше

    Популярне