Неділя, 22 Грудня, 2024
Бiльше

    ІПСО окупантів: у ГУР прокоментували інформацію про українських військовополонених, переданих Угорщині

    Угорська сторона публічно повідомила, що їй передали українських полонених. Натомість уповноважені особи російського Міноборони не підтверджують цю інформацію. Це розглядається як ІПСО окупантів

    Про це РБК-Україна повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони України та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов.

    Він розповів, що у Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими є попередній перелік полонених, яких запитувала угорська сторона у Російської Федерації. Мова йде про 13 людей.

    “По лінії Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими було обговорено це питання з представниками держави-агресора, уповноважених з питань обміну. На сьогодні представники міноборони РФ не підтверджують передачу громадян України й реалізацією цього проекту, про який повідомляють і медіа, і посадові особи Угорщини”, – пояснив Юсов.

    За його словами, окремим варіантом може бути, що така передача відбулася неофіційними, альтернативними каналами за участі РПЦ через якийсь їхній умовний обмінний фонд.

    “Безумовно, це буде розглядатися як цілеспрямована інформаційно-психологічною операцією з боку держави-агресора і РПЦ з порушенням і Женевських конвенцій, і міжнародного гуманітарного права. На жаль, у цьому використовуються деякі міжнародні організації та представники”, – сказав Юсов.

    Він уточнив, що зараз у Координаційного штабу немає жодного підтвердження щодо того, яка кількість людей була передана, хто саме, чи були вони передані взагалі і яка їхня доля зараз. Ці обставини зараз з’ясовуються.

    “Але у Головного управління розвідки була інформації про підготовку провокативної інформаційно-психологічної операції з використанням теми українських полонених. Для Координаційного штабу пріоритетним завданням є захист і збереження життя наших захисників. Якби така ініціатива реалізовувалася в межах міжнародного гуманітарного права, Україна б не заперечувала проти порятунку з російського полону українських захисників”, – зазначив представник ГУР.

    Нагадаємо, 8 червня РПЦ заявила про передачу з Росії до Угорщини 11 військовополонених закарпатських угорців. Угорський віце-прем’єр Жолт Шем’єн підтвердив цю інформацію. У МЗС України наголосили, що їх не інформували про плани.

    Найсвіжіше

    Популярне