Понеділок, 23 Грудня, 2024
Бiльше

    Окупанти влаштували рейд у мечеті в тимчасово окупованому Сімферополі

    12 травня силовики незаконного “центру протидії екстремізму” та ОМОН влаштували рейд у мечеті “Сувук-дере” в тимчасово окупованому Сімферополі.

    Про це інформує об’єднання “Кримська солідарність”.

    За даними правозахисного об’єднання, кримські татари будують мечеть вже 16 років на пожертвування кримчан.

    “Вони (силовики. – Ред.) приїхали прямо під час п’ятничного намазу”, – розповів журналіст.

    Кримська солідарність повідомляє, що у всіх відвідувачів мечеті перевіряли паспорти. За його відсутності людей зобов’язували повідомити близьких, щоб ті привезли документи до мечеті – для перевірки персональних даних. На момент рейду у будівлі було близько 200 людей.

    “Приїхали два автозаки. Їхні дії супроводжувалися паспортним контролем. За словами очевидців, паспорти фотографували та нібито звіряли з якоюсь базою. Людей утримували понад годину”, – повідомив кореспондент.

    У громадському об’єднанні повідомляють, що незаконні “поліціянти” вже приходили перевіркою до мечеті у січні 2023 року. Тоді під час оперативних заходів на імама росіяни склали адмінпротокол за статтею 5.26 КоАП РФ про “незаконну місіонерську діяльність”.

    Після попередньої перевірки представник утвореного окупантами “Духовного управління мусульман Криму та Севастополя” заявив, що формування не контролює мечеть.

    “Сувук-Дере на цю мить до Духовного управління мусульман Криму та Севастополя жодного стосунку не має. Туди не призначався імам. Там ні земля, ні будівля не оформлені та не передані Духовному управлінню мусульман Криму та Севастополя”, – відреагував так званий заступник “муфтія” в тимчасово окупованому Криму Раїм Гафаров.

    Подібні заходи у Криму проводили раніше та в інших мечетях. У липні та у жовтні 2019 року силовики увірвалися до мечеті тимчасово окупованого села Зарічного Сімферопольського району. Імаму мечеті Арсену Кантемірову також інкримінували в статтю про проведення “незаконної місіонерської діяльності”, проте пізніше справу закрили через закінчення терміну давності притягнення до адміністративної відповідальності.

    У квітні 2023 року Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович оприлюднила доповідь “Боротьба кримських татар за права людини”. У ній вона констатувала, що кримські татари в Криму, і особливо ті, хто виступає проти незаконної анексії Криму або висловлює незгоду з інших питань, зазнають численних серйозних порушень прав людини, переслідувань, дискримінації та стигматизації з боку російської окупаційної влади.

    Найсвіжіше

    Популярне