Громадська рада при Державній службі України з етнополітики та свободи совісті звертає увагу на очевидний зв’язок між діями провокаторів й деструктивною діяльністю російських спецслужб в країнах Європи та Близького Сходу.
Про це йдеться в заяві Громадської ради у зв’язку із демонстративним та провокаційним спаленням Священної для всіх мусульман Книги – Коран у Швеції, Данії та Нідерландах, повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр.
“Громадська рада при Державній службі України з етнополітики та свободи совісті вважає своїм обов’язком надати оцінку цинічним спробам розпалювання міжрелігійної ворожнечі, посяганням на права й відчуття віруючих, які відбулися шляхом демонстративного та провокаційного спалення Священної для всіх мусульман Книги – Коран у Швеції, Данії та Нідерландах”, – йдеться в документі.
Громадська рада при ДЕСС звертає увагу на очевидний зв’язок між діями зазначених провокаторів й деструктивною діяльністю російських спецслужб в країнах Європи та Близького Сходу, та вимагає від уповноважених органів країн, де відбулися зазначені провокації, провести максимально ретельний аналіз реальних причин зазначених протиправних діянь, встановити вичерпне коло причетних до цього осіб.
“Громадська рада із занепокоєнням відзначає спроби політизації зазначених провокацій діячами різних країн, та насамперед – їх використання у російській державній пропаганді із метою, завідомо далекою від захисту справжніх інтересів мусульман, права на свободу совісті та міжрелігійного миру”, – говориться в зверненні.
Громадська рада закликає усі уповноважені структури ООН, ОБСЄ, Європейського Союзу та Ради Європи, а також уряди, релігійні структури та громадянське суспільство європейських країн максимально відповідально поставитися до вже здійснених та ймовірних майбутніх провокацій, спрямованих на розпалювання міжрелігійної ворожнечі, вжити всіх заходів для збереження міжконфесійного миру та злагоди, зокрема між мусульманами та християнами, моніторингу та протидії усім формам мови ненависті та дискримінації за релігійною ознакою.
Громадська рада констатує, що досвід жахливих утисків права на свободу совісті та переслідувань “неправильних” та “незручних” релігій та вірувань карателями агресора на окупованих територіях України має згуртувати цивілізовані нації світу у протидії сучасному нацизму, варварству й ксенофобії.