За результатами соціологічного дослідження, 10% українських біженців планують повернутися з Польщі в Україну найближчим часом. Понад 50% – коли буде безпечно вдома. А 9% опитаних планують залишитися в сусідній країні на кілька років. Основний критерій для повернення – безпека для життя, зазначають респонденти.
Відповідне дослідження оприлюднила громадянська мережа «ОПОРА» 12 січня. Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології протягом восени 2022 року, передає «Слово про слово».
Результати
10% українських біженців планують повернутися в Україну найближчим часом;
39% планують повернутися, коли вдома (в рідній місцевості) буде безпечно;
27% готові повернутися, коли закінчиться війна по всій Україні;
9% планують після війни залишитись у Польщі на декілька років;
3% планують назавжди залишитися в Польщі;
2% мають намір їхати далі в інші країни;
24% можуть залишитись за кордоном надовго, тому що не визначились зі своїми подальшими планами.
Як зазначають автори дослідження, для громадян України головний критерієм повернення є безпека для життя. На практиці це робота, житло, родинні й дружні стосунки.
Повідомляється, що серйозними причинами для перебування в міграції для біженців стали відсутність електрики й опалення в зимовий період.
- близько 50% опитаних в Польщі вважають, що українці, які залишились вдома, з розумінням ставляться до біженців і не засуджують їх;
- 20% думають інакше – що люди в Україні засмучені таким їхнім вибором і засуджують їх за те, що вони виїхали й не повертаються;
- 82% респондентів вважають, що поляки до них ставляться дуже або скоріш доброзичливо;
- 3% думають, що громадяни Польщі ставляться до них не дуже доброзичливо або не доброзичливо.