Четвер, 19 Грудня, 2024
Бiльше

    Ізраїльські вчені заявили, що знайшли гробницю “повитухи Ісуса”

    Ізраїльські археологи дослідили 2000-літню печеру і заявили, що вона може бути місцем поховання “повитухи Ісуса” Саломеї.

    Вчені знайшли нові артефакти та різьблення в печері, яка була місцем паломництва ранніх християн. Про це повідомило Управління старожитностей Ізраїлю (IAA), пише Live Science.

    Зокрема, дослідники знайшли сотні глиняних олійних ламп, які купували паломники, перш ніж увійти в печеру.

    Також на стінах виявили написи, висічені вірянами, причому деякі з них – арабською мовою.

    Історія про Саломею-повитуху розповідається у Євангелії від Якова, яке вважається апокрифічним і не входить у біблійний канон.

    Сьогодні Саломея майже невідома західним християнам, але ранні християни шанували її і зображали як повитуху Ісуса на іконах.

    У Євангелії від Якова йдеться, що Саломея була сподвижницею іншої неназваної акушерки під час народження Ісуса.

    За легендою, вона не могла повірити у незайманість Діви Марії, тому рука Саломеї засохла і зцілилася лише тоді, коли вона доторкнулась до колиски Ісуса.

    Науковці дослідили печеру Саломеї і знайшли нові артефакти. Дослідження проводились у печері поблизу стародавнього міста Лахіш і приблизно за 48 кілометрів на південний захід від Єрусалиму.

    Цю печеру ще 40 років тому знайшли грабіжники, а в 1984 році за розкопки взялися археологи.

    Вчені вперше дослідили передній двір і знайшли у печері релігійні написи.Нове дослідження стало першим, у рамках якого археологи вивчали передній двір площею 350 квадратних метрів біля входу у печеру. Він прикрашений мозаїчною підлогою та оточений кам’яними стінами.

    Сама печера складається з декількох камер з висіченими в скелях поховальними нішами (кохімами) й осуаріями (це місця для зберігання кісток).

    “Саломея – загадкова фігура. Сімейна гробниця засвідчує, що її власники були високопоставленою родиною в юдейській Шефелі періоду “другого храму”. Ім’я Саломея, ймовірно, з’явилося в давнину на одному з нині не збережених осуаріїв у гробниці”, – кажуть дослідники.

    Печера Саломеї залишалася закритою для публіки з моменту її відкриття, але після завершення поточних розкопок її відкриють для відвідувачів.

     

    Найсвіжіше

    Популярне