На Рівненщині монастирю УПЦ МП дозволили будівництво на території заповідника. Йдеться про Городоцький Свято-Миколаївський жіночий монастир, який знаходиться у Рівненському районі. Дійшло до суду.
Про це повідомляють у сюжеті Рівне1.
Настоятель Миколаївського храму ПЦУ Тарас Климович говорить про те, що церква знаходиться в межах острова та природно-заповідного фонду. Землями користується як його парафія, так і Свято-Миколаївський жіночий монастир УПЦ МП.
«Ділянка острова площею 7 гектарів вже виділена з присвоєним кадастровим номером. Швидше за все, готується до передачі у постійне користування або до приватизації», – каже священник ПЦУ.
На документах, які має настоятель ПЦУ, затверджено, що частина приміщень через рішення господарського суду потрапила у приватну власність УПЦ МП ще десять років тому.
Наразі справа дійшла і до самої землі. У зверненні монастиря в особі Ігумені Михаїли на адресу голови Городоцької сільської ради – прохання надати у постійне користування усю прилеглу землю площею у 7 гектарів. Втім, пізніше вирішили обійтись без рішення сесії. Реєстрацію земельної ділянки здійснили в відділі держгеокадастру Яворівського району у сусідній Львівській області.
Місцеві жителі скаржаться, що раніше з діда-прадіда ловили рибу на острові, а тепер уже не можна, бо УПЦ МП привласнила собі землю. В УПЦ МП це заперечують.
На офіційній сторінці Рівненської єпархії УПЦ МП стверджують, що землю не привласнювали:
«Городоцький Свято–Миколаївський жіночий монастир Української Православної Церкви, така офіційна назва за статутом, зареєстрованим державним реєстратором. Кілька років тому представники монастиря розпочали виготовлення документів на землю, на якій обитель знаходиться. Мова йде не про виготовлення права власності, бо це заборонено законодавством України, адже територія монастиря – це охоронна зона, а лише документи на користування землею. Для цього зібрали погодження у всіх відповідних інстанціях: Городоцькій сільській раді, Рівненській районній адміністрації, архітектурі, погоджували з Рівне обленерго, газовою компанією і навіть свій підпис поставив керуючий Рівненською єпархією ПЦУ владика Іларіон, оскільки на території монастиря знаходиться релігійна громада ПЦУ, яка користується Миколаївською церквою. Зібравши усі необхідні дозволи та погодження, представники монастиря подали документи на присвоєння земельній ділянці кадастрового номера. Реєстрація відбулася у Яворівському районі, тому що це екстериторіалка. Все законно», – запевнили в УПЦ МП.
Там додали, що усі об’єкти будівництва на території Городоцького монастиря законні та мають документальне підтвердження, внесене до реєстру.
У судовому процесі – відповідач державний реєстратор Яворівського району. Єпархія УПЦ МП – третя сторона у справі. Втім, обидві сторони на засідання 9 листопада не прийшли.
Чи скасує суд реєстрацію земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера, поки невідомо. Розгляд справи перенесли на 23 листопада.