Кураторами проекту виступили Володимир Балибердін, Галина Дюговська, члени Національної спілки художників України, Спілки дизайнерів України. Про це повідомили у Печерській РДА, інформує «Вечірній Київ».
«Сьогодні я не можу думати ні про що, оскільки у серці лише біль за ваш героїчний, багатостраждальний народ. Керамічні сльози, це сльози очищення і оновлення українського народу, лоза, що їх тримає символізує сьогоднішній час і незнищенність України», — сказав автор, Жан Марк Лєфевр у своєму виступі.
Він наголосив, що Україна не одна в цьому страшному випробуванні. Розповів, що керамічні сльози відродження і оновлення, в знак підтримки вже є у Польщі, від сьогодні в Україні, і будуть також у Франції.
У Києво-Печерській лаврі ця інсталяція органічно вписалася на віковічних каштанах Соборної площі, символізуючи зв’язок минулого, теперішнього і нашого переможного майбутнього.
Символічним також є і вибір матеріалу — кераміка, яку використовують із давніх-давен, а також міцна і витривала лоза, яка скільки б її не зрізали, обов’язково проростає знову — і все це про нас, українців, стійких, витривалих, непереможних.
Інсталяція відтепер стане постійної прикрасою та знаковим місцем заповідника.
Територія Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» відкрита щоденно з середи до неділі з 10:00 до 19:00. Вихідні дні — понеділок і вівторок.
Вартість вхідного квитка — 60 грн., вартість вхідного квитка з відвідуванням Великої лаврської дзвіниці та церкви Спаса на Берестові — 100 грн.
Вхід для військовослужбовців та учасників територіальної оборони — безкоштовний.