Добре відомі всьому світові крадії унітазів і ґвалтівники дітей вирішили прикинутися щирими вірянами та захисниками православ’я. Тому в новому кремлівському фейку вигадали про нібито руйнування українцями Храму Вознесіння Господнього (Вознесенська церква) в Лук’янівці Київської області.
На це звертає увагу кореспондент АрміяІнформ Дмитро Горбунов.
Зокрема брехливу тезу про руйнування храмів українцями так звані російські медіа сфабрикували тільки на підставі одного фото, де військові із синіми пов’язками «позували на тлі абсолютно неушкодженої церкви».
Щоб відвернути увагу від поразок російських солдатів в Україні, роспропаганда міцно взялася за цю тему, щоб виступити в ролі «щирих християн», які «ніколи не вбивають мирне населення і не крадуть».
Звісно ж, цього разу, як і раніше, московитам збрехати не вдалося. Адже факти доводять, що наш Храм окупанти знищили вже після того, як Збройні Сили України звільнили Лук’янівку.
Як пише VoxUkraine, перші повідомлення про звільнення Лук’янівки від російських військ з’явилися 24 березня 2022 року.
Так, патріоти-фактчекери легко знайшли фото українських військових на танку поряд з непошкодженою церквою за допомогою зворотного пошуку зображень Google Images. Останнє й доводить, що ЗСУ не причетна до цього воєнного злочину.
Також про знищення православної святині детально написали фахівці Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України.
«25 березня 2022 року після звільнення селища військами ЗСУ від російських окупантів останні знищили храм. російський танк чотирма пострілами вщент зруйнував церкву. російські військові виявилися вбивцями, ґвалтівниками і мародерами, які знищують все на своєму шляху, навіть церкви та духовні споруди. У середньому по два храми на день», — повідомили в Управлінні стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ.
До речі, Храм Вознесіння Господнього — це пам’ятка української дерев’яної архітектури другої половини XIX століття у селі Лук’янівка Броварського району Київської області, що побудована в 1879 році. Церкву було закрито 1930 року. У 1941 році під час німецької окупації у церкві були відновлені богослужіння і відтоді храм жодного разу не закривали.
Цікаво, що дезінформацію про нібито знищення українцями свого ж Храму кремль активно просуває саме тепер, аби відвернути увагу від можливості позбавити престолу очільника рпц кирила (гундяєва) Вселенським Патріархом. Відповідне прохання підготував Синод ПЦУ на чолі із предстоятелем Православної церкви України митрополитом Епіфанієм. Тому росіяни у формі нових фейків і хочуть помститися Україні за свій неминучий провал.
Варто додати, що за даними Міністерства культури та інформаційної політики України, станом на 27 травня на території України 133 храми було повністю зруйновано або пошкоджено внаслідок російської агресії.
Отже, окупантам не вдалося видати себе за «праведників», бо правда завжди буде на боці українців.