Парафіяни Свято-Михайлівського кафедрального собору вийшли зі складу московського патріархату.
Попри блокування собору, яке місцеві активісти влаштували зранку, ще перед зборами, приміщення храму зайняли прибічники московського патріархату. Там вони провели молебен та, очевидно, вибудували тактику перешкоджання зборам. Почали збирати підписи проти переходу в ПЦУ.
«До призначеного часу поволі почали підходити містяни на збори. Весь Проспект Миру перед собором був всипаний людьми. Спочатку вони юрбилися перед аркою, а згодом всі разом рушили до воріт храму, які вже зазделегіть собою почали прикривати прихожани та священнослужителі УПЦ МП», – йдеться у повідомленні.
Між опонентами зайняли місця працівники поліції. Містяни почали вигукувати «Геть московський патріархат». У цей момент у дію вступила зброя обороняючих – дзвони, якими намагалися заглушити скандування шепетівчан.
До присутніх через гучномовець звернувся міський голова Віталій Бузиль. Мер Шепетівки подякував за небайдужість та закликав зберігати спокій, не піддаватись на провокації.
«Ми сьогодні маємо спокійно в демократичний спосіб прийняти рішення про перехід Свято-Михайлівського кафедрального собору до Православної церкви України. Особисто моя позиція – в місті Шепетівка і в цілому в Україні не має бути церкви, яка керується з Москви», – цитує видання Віталія Бузиля.
На дзвіниці знову почали бити у дзвони, які не замовкали аж до кінця проведення зборів. Проте це вже аж ніяк не завадило організувати голосування.
«Спочатку присутніх попросили зібратись в одній стороні площі, і всіх хто був за перехід парафії Свято-Михайлівського кафедрального собору до ПЦУ перейти в іншу частину. Люди, співаючи Гімн України, одностайно перейшли на інший бік. Візуально прибічників московського патріархату, які стояли перед входом, було в десятки разів менше», – пише сайт міста Шепетівка.
Далі для фіксації голосування у присутніх почали збирати підписи. За попередніми підрахунками підтримали перехід до ПЦУ близько півтори тисячі осіб.
Таким чином, громада підтримала вихід релігійної громади з підпорядкування московського патріархату. Настоятель храму рішення шепетівчан не підтримав. Далі цим питанням буде опікуватись міська рада та виконавча служба, в разі, якщо буде фізичне перешкоджання