Субота, 23 Листопада, 2024
Бiльше

    У Львові активісти хочуть судитися з містом, щоб знести капличку ПЦУ. Священник просить у влади нову земельну ділянку

    Активісти планують судитись із містом через капличку Православної Церкви України на вулиці Малоголосківській. Керівником Релігійної громади парафії святителя Миколая, якій належить каплиця, є священник ПЦУ Олексій Леонов. Він розповів, що громада зверталась до міської ради щодо виділення землі для будівництва храму, відповіді ще не отримали. Капличку, яку встановили на вулиці Малоголосківській, каже священник, зносити не планують.

    Втім деякі активісти у Львові обурені капличкою, повідомляє Tvoemisto.tv.

    «Нікуди церква-вагончик не поділася, обростає благоустроєм, прапор повісили, на свята шопку ставили. Треба подавати в суд на міську раду за бездіяльність, рішення виконкому не виконують. Зараз продумаємо формат, хто буде позиватися, чи то будуть члени робочої групи, чи якась громадська організація, бо по-іншому ніяк», – каже у активістка, мешканка району Під Голоско Людмила Федяй,

    Жінка нагадує про рішення виконавчого комітету Львівської міської ради, яке прийняли на засіданні 28 жовтня. Тоді Львівська міська рада дала власнику споруди на Малоголосківській два дні на те, аби він її демонтував. Якщо він цього не зробить, йдеться у рішенні, то її мали б демонтувати працівники ЛКП «Адміністративно-технічне управління», Шевченківська райадміністрація. Вони також мали б відновити благоустрій території. Демонтовану споруду і майно мали б зберігати на вулиці Пластовій, 125.

    Зараз, за даними з публічної кадастрової карти, земельна ділянка, на якій спорудили каплицю ПЦУ, не оформлена. Вона розташована у зеленому районі на вулиці Малоголосківській, поблизу будинку №30. Додамо, що раніше міська влада запевняла, що ніяких дозволів на нове будівництво на цій землі не давала.

    Священник ПЦУ пояснює що капличку можна прибрати, адже вона тимчасова і без фундаменту, не прив’язана до землі.

    «Ми молимося, шукаємо можливість домовитися з чиновниками, щоби виділили земельну ділянку для спорудження храму. Ця споруда, яка є, вона тимчасова, вона не має фундаменту, не прив’язана до землі. Якщо виділить міська влада земельну ділянку для нашої парафії, то будемо думати, куди її переносити. Зараз молитва актуальна, часи не легкі. До міської ради не одноразово звертались про виділення землі, щоби громада, парафія мала можливість молитися, існувати. Є відповідь, що наше звернення розглядають, треба трохи часу. Церков забагато не буває і церква нічому поганому не вчить», – зазначив священник Олексій.

    Найсвіжіше

    Популярне