Про це йдеться у повідомленні на сторінці організації Fight For Right у Facebook, передає Київ. Медіа.
“Колір світла – фіолетовий – невипадковий, тому що це символічний колір захисту прав людей з інвалідністю. У всьому світі люди з інвалідністю виходять на захист своїх прав під прапорами саме цього забарвлення”, – зазначили правозахисники.
Також у цей день правозахисники вийшли на акцію Lights for Rights – Акція видимості людей з інвалідністю.
“Ми вийшли на Майдан Незалежності з ліхтарями, щоб підсвітити права людей з інвалідністю в Україні. З нас годі. Ми вимагаємо від влади – ні, не додаткових благ, пільг і подачок – а лише права, такі як у всіх людей”, – заявляють організатори.
Правозахисники вимагають:
Реформувати систему встановлення інвалідності. Рішення повинно прийматися виходячи з індивідуальної ситуації та ступеню порушення здоров’я.
Забезпечити нам вільний доступ до медичних послуг – без сторонньої допомоги та приниження власної гідності.
Ліквідувати інтернати. Нелюдяні заклади закритого типу не мають існувати в Україні.
Запровадити не формальну, а реальну можливість кожній дитині з інвалідністю навчатися разом зі своїми однолітками, спілкуватися та проводити дозвілля.
Створити нам гідні та рівні умови праці. Нас мають оцінювати не за наявністю інвалідності, а за нашими навичками.
Реформувати спеціальні підприємства для людей з інвалідністю. Ми маємо право працювати разом з усіма та отримувати конкурентну оплату за виконану роботу.
Створити умови безпечного і доступного залізничного транспорту.
Надати можливість людям з інвалідністю страхувати своє життя і здоров’я та отримувати компенсації у разі виникнення страхового випадку.
Надати можливість безперешкодно обирати та бути обраними.
Створити умови доступу до культурних продуктів. Ми хочемо насолоджуватися фільмами та книгами, відвідувати музеї та театри.
Забезпечити прозорий розподіл бюджетних коштів для організацій людей з інвалідністю через відкритий конкурс.
Запровадити повноцінну систему збору й аналізу статистики за типом інвалідності, віком і статтю. Це дозволить ухвалювати ефективні державні рішення.