Речник Православної Церкви України архієпископ Чернігівський Євстратій (Зоря) прокоментував популярний серіал від Нетфліксу «Гра в кальмара».
«Дивно, чому “Гру в кальмара” вважають алегорією капіталістичного суспільства.
Насправді закладена в цей серіал ідея доволі точно відображає тоталітарно-людиновбивчу модель, яку втілювали в життя численні режими ХХ століття — від більшовиків і нацистів до маоістів, “червоних кхмерів” і чучхеїстів», — йдеться в дописі речника ПЦУ.
Він навів декілька аргументів, на підтвердження своєї точки зору.
Зокрема, у серіалі, як і тоталітарних режимах, невелике коло «вождів» використовує злиденність мас задля задоволення своїх владних амбіцій. Також у серіалі йдеться про те, що «Задля щастя кращих варто знищувати гірших». Гірших визначають вожді — «капіталістів», «расово неповноцінних», «інтелігентів» та інших «ворогів народу».
«Навіть терор не зупиняє учасників “боротьби” — у них завжди залишається сподівання, що загинуть не вони, а хтось інший. Так Єжов викривав Ягоду, Берія — Єжова… Система терору спирається на нібито добровільну згоду як учасників, так і жертв. “Свиня з мільярдами” над головами учасників — це комунізм, “Тисячолітній Рейх” та інші “світлі майбутні”, заради яких вбивають і готові вбивати», — зазначає архієпископ Євстратій.
«Можливо у багатьох країнах світу “Гра в кальмара” сприймається як алегорія. Я побачив в ній нашу власну історію — країна в неї “грала” понад сім десятиліть…», — підсумував речник ПЦУ.
Відомо, що компанія Netflix оцінила свій серіал “Гра в кальмара” в майже $900 млн. Про це повідомило агентство Bloomberg, яке отримало секретні документи стримингової платформи.
За даними з документа, проект окупиться майже в 40 разів — на створення серіалу Netflix витратила всього $21,4 млн — це вкрай мало за мірками сучасних культових серіалів. На кожну серію було витрачено близько $2,3 млн.
Наприклад, на створення першого сезону “Гри престолів” компанія витратила $50-60 млн.
У Netflix поки ніяк не прокоментували витік внутрішніх документів, проте юрист компанії повідомив Blomberg, що публікувати секретні дані компанії “недоречно”.