П’ятниця, 20 Грудня, 2024
Бiльше

    Проведення релігійних свят на Київщині обмежать через коронавірус. Чи зупинить це хворобу?

    Київська обласна влада звернулася до представників духовенства регіону з закликом обмежити проведення релігійних заходів через погіршення епідеміологічного стану. Про це йшлося під час он–лайн зустрічі, яку організувала Київська облдержадміністрація з представниками релігійних організацій Київщини.

    Про це повідомила пресслужба КОДА.
    Взяли участь представники Української православної церкви (Православна Церква України); РПЦвУ; Римо-католицької церкви, Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів; Української Церкви християн віри євангельської.
    Обласна влада закликала всіх вірян дотримуватися введених обмежень, не наражати на небезпеку себе, своїх близьких та всіх оточуючих членів громади.
    “Зараз потрібно жорстко дотримуватися всіх зазначених правил, щоб ситуація на Київщині не погіршилася. Маємо гарний приклад: в квітні всі мешканці Київщини свідомо поставилися до введених правил карантину, в тому числі це стосувалося обмеження відвідування церков та храмів, кладовищ, тощо. Тоді нам вдалося втримати розповсюдження хвороби, ми втратили мінімальну кількість людей і отримати порівняно невелику кількість хворих на коронавірус. Але небезпека все ще поруч. Не маємо права розслаблятися. Відповідальне ставлення до свого здоров‘я, утримання від відвідування храмів, відмова від поїздок в інші регіони, дотримання санітарних вимог є запобіжником від переходу до більш жорстких обмежень”, – підкреслив Василь Володін.
    В.о. начальника управління культури, національностей та релігій КОДА Сергій Васильонок акцентував увагу, що на території Київської області забороняється проведення масових релігійних заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території. Саме організатор заходу є відповідальним за дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра у разі проведення заходу із розміщенням учасників стоячі.
    У серпні 2020 року традиційно православні християни відзначають три Спаси – медовий, яблуневий та хлібний (горіховий). Також цього місяця відзначатимуть такі великі свята, як Преображення Господнє (19.08 – другий Спас), Успіння Пресвятої Богородиці (28.08).
    Нагадаємо, що 30 липня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що головною причиною зростання захворюваності на Covid-19 на заході України стали богослужіння. Згодом він виправдався, що ніколи не звинувачував церкви в порушеннях карантину і заявив, що МОЗ не планує забороняти відвідування церков під час адаптивного карантину.
    17 серпня прем’єр Денис Шмигаль заявив, що на заході України серед основних причин поширення коронавірусної інфекції є весілля та релігійні обряди.
    Але наприклад, у Кіцманському районі (Чернівецька область), який потрапив до “червоної зони”, вважають, що причиною “вибуху” коронавірусу стали великі весілля – у 20% гостей виявили COVID-19.
    За повідомленням ЗМІ за останній тиждень спалахи коронавірусу виявили в Харківському академичному театрі опери та балету, в міській лікарні Херсона, у Яришівському психоневрологічному будинку-інтернаті (Вінницька область), у студентському гуртожитку в Запоріжжі серед іноземних студентів, у виправній колонії, будинку для літних людей і дитячому реабілітаційному центрі на Волині, у Петриківському геріатричному пансіонаті, на підприємстві, яке виробляє кабелі для Volkswagen, в КП “Тернопільводоканал” на Тернопільщині, в інспекції при Чернівецькій міськраді, на Костопільському фанерному заводі, на одному зі слов’янських підприємств тощо.
    У цей час знаходимо лише одне повідомлення про спалах епідемії серед прихожан однієї із сільських церкв Коломийської ОТГ.
    Голова громади Ігор Слюзар, заявив: “Маємо проблему в одній із церков нашої громади – йде масове захворювання. Але проводяться відповідні роботи, попереджувальні заходи”. За словами Слюзаря найбільше людей у громаді інфікувалися на весіллях і це стосується сіл, адже у Коломиї таких випадків не було.
    Зауважимо, що все рідше церкви і монастирі потрапляють в новини як осередки спалаху епідемії. Наприклад, у липні повідомлялось про спалахи серед ченців Святоуспенської лаври УГКЦ у Львівській області, в Свято-Феодосіївському ставропігійному чоловічому монастирі у м.Києві та серед священнослужителів РПЦвУ на Січеславщині.

    Найсвіжіше

    Популярне