Понеділок, 25 Листопада, 2024
Бiльше

    «Богослов’я мишей»: Поради по лікуванню коронавірусу від митрополита Онуфрія

    Свята простота митрополита Онуфрія, яка коштує десятки людських життів.

    У розпал епідемії Covid-19 в Україні, що вже забрала десятки тисяч життів у Європі, предстоятель УПЦ МП митр. Онуфрій звернувся з духовною настоновою до глядачів, розповівши їм як правильно сприймати епідемію і втішив людей, які переживають через коронавирус, що охопив світ.

    Виявляється, переживати аж ніяк не варто. По-перше, як зазначив Його Блаженство, ще навіть невідомо чи реальний вірус взагалі або «це одна пропаганда, як запевняють багато людей». По-друге, боятися ніяких вірусів абсолютно не потрібно, тому що люди не від вірусу хворіють, а просто «хворіють під впливом паніки». На доказ цієї теорії, владика розповів історію:

    «Якось у нього заболів шлунок, а товариш пошуткував над ним. “Ти молоко любиш?”, — спитав він. — “То люблю”. — “Ото, можливо, ти ліг спати і відкрив рота, а миша залізла до тебе у шлунок і там шкребе”. І ця людина повірила слову. Він знаходився у прєлєсті, довіряючи собі, та йде до лікаря. “Лікарю, я з’їв мишу, вона в мене у шлункові, турбує мене, шкребе мене”. Зробили йому рентген — і нічого не виявили. Та через деякий час чоловік знову приходить: “Ні-ні! Ця миша мене заїдає. Я помираю!”. Лікар зрозумів, що тут справа не у шлункові, а у психології людини. Ввели йому наркоз, і лікар трохи царапнув живіт скальпелем і зашив. Чоловік прийшов у себе. “От, бачиш, витягли з тебе мишу”, — показує йому мишу лікар. — “Я так себе добре почав почувати, ой, як мені добре!”. І чоловік вилікувався, пішов здоровий додому», — розповів Архіпастир та підкреслив, що такий «ефект миші» створює і коронавірус, і під впливом паніки ми хворіємо».

    По-третє, ніякі ліки теж не потрібні: «Єдині ліки, якими лікуються всі віруси – це молитва, піст і покаяння!», – підкреслив митр. Онуфрій.

    На наступний день після цієї духовної настанови віруючим, у митр. Онуфрія був виявлений коронавірус. Зрозуміло, що причиною хвороби став той самий «ефект миші», про який роз’яснив блаженнійший архіпастир: злякавшись, він сам захворів. Хочеться щиро побажати владиці Предстоятелю скоріше викинути мишу з голови і, подібно до героя настанови, вилікуватися і прийти здоровим додому. До речі, сам митр. Онуфрій чомусь знехтував власним рецептом зцілення і був доставлений ні до молитвослову чи храму, а… в Інститут Серця Бориса Тодурова, оснащений за останнім словом техніки, включаючи найсучасніший апарат штучної вентиляції легень.

    Раніше щодо способів лікування вірусної інфекції з Предстоятелем солідаризувався митр. Павло (Лебідь), постійний член Синоду УПЦ МП, намісник Києво-Печерської Лаври: «Зараз кажуть: “Купуй маски, купуй таблетки”, але… єдине(!), що нам сьогодні потрібно, – молитися, постити, ходити в храм, причащатися». Однак і він, заразившись коронавірусом, забув про «єдині» ліки, які так наполегливо пропонував іншим – молитву, і несподівано попросив перевести грошей на лікування.

    Що ж, це «богослов’я миші» було підхоплено багатьма, мало не як еталон Православ’я і справжньої молитовності. Ось він, справжній молитовник! Не підозріло многомудруючий якийсь сумнівний пастир, а справжній простий пастир. Ось вже на кому благодать! Адже широко відомо, що «де просто – там янголів зо сто, а де мудрено – там жодного».

    Раптова популяризація саме такого напрямку в «богослов’ї» нагадала чудову думку Миколи Бердяєва:

    «Проста баба, кажуть нам, рятується краще, ніж філософ, і для порятунку її не потрібні знання, не потрібна культура та ін. Але варто підставити під сумнів, що Бог потребує лише простих баб, що цим вичерпується план Божий про світ. Божа ідея про світ. Та й проста баба наразі є міфом, вона стала нігілісткою і атеїсткою. Віруючим ж став філософ і людина культури. Можуть по-своєму рятуватися невігласи, дурні і навіть ідіоти, але дозволено засумніватися, щоб в Божу ідею про світ, в задум Царства Божого входило населення його виключно невігласами, дурнями і ідіотами. Цілком можливо думати, аж нітрохи не порушуючи належного нам смирення, що в нього входить позитивна повнота буття, онтологічна досконалість. Апостол рекомендує нам бути немовлятами по серцю, але не за розумом (1 Кор. 14:20). І ось творчість людини, знання, мистецтво, винахід, удосконалення суспільства та ін. потрібно не для особистого порятунку, а для здійснення задуму Божого про світ і людство, для преображення космосу, для Царства Божого, до якого входить вся повнота буття. Людина покликана бути творцем, співучасником в Божій справі світотворіння і світоустрою, а не лише тільки рятуватися». А плоди цього богослов’я мишей ми, на жаль, вже спостерігаємо.

    Микола Бєрдяєв, «Спасіння і Творчість: Два Розуміння Християнства» (1926) 

    Плоди ж цього «богослов’я миші» ми, на превеликий жаль, вже спостерігаємо. Заразилося священноначалля УПЦ МП: Предстоятель, митр. Онуфрій; керуючий справами УПЦ МП, митр. Антоній (Паканич); намісник Києво-Печерської Лаври, митр. Павло (Лебідь), митр. Тернопільський Сергій (Генсицький), арх. Обухівський Іона (Черепанов); ректор Київської Академії єп. Сильвестр (Стойчев). Головні святині УПЦ МП, Києво-Печерська та Почаївська Лаври, як і безліч інших монастирів і храмів, стали осередками епідемії. З усіх тих, що заразилися в Києві щонайменше третина пов’язані саме з монастирями і храмами УПЦ МП. З’явилися перші жертви з числа священнослужителів цієї Церкви.

    Англійці кажуть про бджіл в капелюсі, німці – про птахів в голові, росіяни – про тарганів. Звісно, від усіх цих тварин, що мешкають в головах, позбавлятися корисно. І, якби священноначалля УПЦ МП власних тарганів і мишей в голові позбулося раніше, то дуже багатьом людям вдалося б зберегти життя і здоров’я.

    Автор: Володимир Мельник, Cerkvarium

    Найсвіжіше

    Популярне