Рекомендовано, щоб кожна релігійна організація на своєму локальному рівні чи на рівні центрального проводу розробила практичні конкретні рекомендації для своїх священнослужителів та вірян, як відсвяткувати свята без загрози для здоров’я.
Про це в ефірі 24 каналу розповів директор Департаменту у справах релігії Мінкульту Андрій Юраш.
«Приходять сигнали з багатьох регіонів України про те, що відповідальні священнослужителі рекомендують або по черзі приходити у храм для освячення пасхальних страв, або організувати це біля домівок людей. Другий варіант більше підходить сільській місцевості, але дещо з цієї схеми можна використовувати і в місті», – зазначив він.
«Тобто пасхальні страви будуть освячуватись не біля церкви, а біля будинків людей. Священнослужитель буде йти вулицями, а віряни виставлятимуть пасхальні кошики біля воріт своїх будинків»,– пояснив Юраш.
За його словами, у містах освячення відбувається зазвичай продовж всієї суботи перед Великоднем або в неділю до обіду. Але можна запропонувати дуже гнучку схему –
розтягнути сам процес освячення, зробити це багатоетапно, щоб люди могли на певній відстані та в будь-який час принести страви і отримати благословення.
«Три тижні тому нашим департаментом було організовано цілу систему трансляцій релігійних організацій, яка буде чинна продовж всього карантину», – сказав директор департаменту у справах релігії Мінкульту.
За його словами, вперше в історії України було запропоновано організувати телевізійні трансляції не лише чисельних католицьких та православних організацій, як це відбувалось раніше і то по великих святах.
«Тепер, по-перше, щотижня є ці трансляції, а по-друге, залучені навіть мусульманські та запропоновані подібні схеми для іудейських релігійних організацій», – додав він.