Середа, 16 Листопада, 2022
Бiльше

  Стала відома дата обрання нового Предстоятеля Кіпрської Православної Церкви

  Обрання нового Предстоятеля Кіпрської Православної Церкви відбудеться у два етапи – 18 та 21 грудня. Таке рішення ухвалив Священний Синод КПЦ на засіданні, що проходило під головуванням Місцеблюстителя Архієпископського Престолу митрополита Пафського Георгія 14 листопада 2022 року. Про це повідомляє Vkcyprus.com, передає РІСУ.

  На першому етапі (18 грудня) голосування відбуватиметься на парафіях. Виборцям видадуть бюлетені з іменами та фотографіями священнослужителів, котрі оголосили про бажання висунути свою кандидатуру на пост Предстоятеля. Три лідери цього голосування вийдуть у другий етап.

  На другому етапі (21 грудня) за одного із трьох претендентів голосуватимуть лише члени Священного Синоду. Перемагає той, за кого проголосує абсолютна більшість (тобто понад вісім членів Синоду). Якщо ніхто із претендентів не набере абсолютної більшості, то відбувається другий тур, у якому залишаються лише два кандидати, які набрали більшу кількість голосів. Той, хто набере більше, і стає Архиєпископом. У разі рівної кількості голосів Предстоятель визначається жеребом.

  Допоки публічно про своє бажання поборотися за Архиєпископський Престол оголосили лише два архиєреї – митрополит Констанції-Фамагусти Василій та єпископ Карпасійський Христофор. Однак фаворитами вважаються двоє інших – митрополит Лімассольський Афанасій та митрополит Тамасосський і Орінійський Ісайя. Аналітики розходяться в думці, хто буде третім архиєреєм, який увійде до «тріумвірату», називають імена або митрополита Констанції-Фамагусти Василія, або митрополита Пафського Георгія.

  Нагадаємо, 7 листопада 2022 року на 82-му році життя після тривалої хвороби відійшов до Господа Архиєпископ Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостом ІІ.

  Поховання новопреставленого Предстоятеля Кіпрської Православної Церкви відбулося 12 листопада 2022 року в Соборі апостола Варнави м. Нікосія. Відспівування звершили Вселенський Патріарх Варфоломій та Місцеблюститель Архієпископського Престолу митрополит Пафський Георгій.

  В останню путь спочилого Архипастиря проводили президенти Кіпру та Греції Нікос Анастасіадіс та Катерина Сакелларопулу, члени Священного Синоду, представники Православних Церков та християнських конфесій світу, релігійні діячі Кіпру, політики та державні діячі, родичі та багато віруючих.

  Найсвіжіше

  Популярне