П’ятниця, 9 Грудня, 2022
Бiльше

  Вбитого російського солдата треба оплакувати, як і українського, – голова Ради німецьких євангелістів

  Євангелічна церква Німеччини, кількість парафіян якої – близько 20 млн, не може визначитися з чіткою позицією щодо геноцидної війни Росії проти України: президентка Ради церкви Аннете Куршус не проти військової допомоги ЗСУ, а комісар з питань миру при церкві Фредерік Крамер відкидає її.

  Про збори релігійних діячів ФРН пише Tagesschau, передає Ліга. Новини.

  На Синоді в Магдебурзі Куршус закликала до солідарності з Україною, заявивши, що “неможливо однозначно схвалити чи відхилити постачання зброї”.

  “Зброя допомагає дати відсіч і захистити себе, вона може врятувати життя, це чимало. Але сама собою зброя не створює миру”, – заявила вона і додала, що “терміново потрібно знайти спосіб припинення вогню”.

  Як висловилася Куршус, заклик до дипломатичних зусиль нібито “не є ні безсердечним, ні неосвіченим” стосовно народу України: “Я не збираюся просити Україну вести переговори чи навіть капітулювати. Це справді було б наївно”.

  Однак, сказала вона, “важливо не допустити подальшої ескалації війни”, тому що “якщо вбито російського солдата, то його потрібно оплакувати не менше, ніж українського солдата; адже це теж людина”.

  Єпископ Крамер спочатку заявив, що “мова йде про мир і справедливість – і ні про що інше”, а потім сказав: “Хіба ми не повинні допомагати заради справедливості та милосердя? З цим все ясно. Але зброєю? Я говорю “ні”.

  ЄЦН є парасолькою для 20 протестантських регіональних церков Німеччини.

  Як зазначив у Twitter минулий посол України в Німеччині Андрій Мельник, “ЄЦН завжди стояла на боці Росії, принаймні таким був мій особистий досвід у Берліні”.

  “Настав час зняти рожеві окуляри щодо цієї кривавої терористичної держави та її поплічників серед православних священиків”, – додав дипломат.

  Найсвіжіше

  Популярне