П’ятниця, 9 Грудня, 2022
Бiльше

  У єгипетському монастирі знайшли зашифроване середньовічне послання

  У монастирі Святої Катерини на Синайському півострові в Єгипті знайшли загублений зірковий каталог давньогрецького астронома Гіппарха.

  Знахідку виявив студент Кембриджського університету Джеймі Клер та його викладач 一 біблеїст Пітер Вільямс, повідомляє НВ.

  Дослідники помітили невідповідні уривки грецькою мовою на тлі тексту християнського рукопису часів Середньовіччя. Авторство цих уривків приписували Ератосфену, 一 астроному та головному бібліотекарю Олександрійської бібліотеки.

  Але пізніше вчені з французького національного науково-дослідного центру CNRS у Парижі підтвердили, що на цих уривках тексту були координати зоряного неба, що належать іншому давньогрецькому астроному Гіппарху, датовані 162-127 рр. до н. е.

  Деякі дослідники вважають, що Гіппарх одним із перших припустив прецесію земної осі, а також розрахував рух Сонця та Місяця.

  Виявлений у єгипетському монастирі текст Гіппарха вважають одним із перших зіркових каталогів західного світу в історії. Позначення у цьому тексті відповідають давньогрецькій термінології.

  “Цей зірковий каталог, який витав у літературі як щось майже гіпотетичне, став дуже конкретним”, – сказав історик астрономії з Вільного університету Берліна Матьє Оссендрівер.

  Вчені припускають, що так звані “Коментарі Гіппарха” – це перша спроба нанести на карту сузір’я Велика Ведмедиця, Мала Ведмедиця та Дракон.

  Найсвіжіше

  Популярне