Четвер, 6 Жовтня, 2022
Бiльше

  У США представили дослідження про російські атаки на релігійні громади України

  “Справжня мета російської агресії проти України полягає не в захисті російськомовного населення чи Московського православ’я, а в знищенні української держави та ідентичності, включно зі свободою віросповідання та релігійним плюралізмом.”

  Про це заявив виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін, презентуючи нову доповідь Інституту релігійної свободи (ІРС) «Російські атаки на релігійну свободу в Україні» піч час Міжнародного симпозіуму з права та релігії, передає сайт ІРС.

  Цей щорічний захід проходив 2-4 жовтня 2022 року за ініціативи Міжнародного центру з права та релігієзнавства на базі університету BYU в місті Прово в штаті Юта, США. Юристи, релігієзнавці, інші дослідники, урядовці, громадські активісти та журналісти з 40 країн зібралися для обговорення ролі релігії в миробудівництві.

  «Справжньою метою Росії, яка проглядається в промовах і діях президента РФ Володимира Путіна та відповідає ідеології “русского міра”, є знищення України (1) як суверенної держави; (2) як нації з власною мовою, культурою та релігійним багатоманіттям; (3) як демократичного суспільства, орієнтованого на європейську інтеграцію, народовладдя та верховенство права. Заради цієї мети та своїх імперських амбіцій керівництво Росії готове й надалі знищувати цілі міста, культурну й духовну спадщину України, а на окупованих територіях насамперед боротися з проявами української ідентичності, насаджувати власне репресивне законодавство й тоталітарний режим управління», – сказав Васін.

  Кожного дня під час пленарних і тематичних засідань порушувалося питання агресивної війни проти України, безпідставно розв’язаної Росією. Кульмінацією дискусій, присвячених цій темі, стала презентація нового дослідження Інституту релігійної свободу про російські воєнні злочини проти українських релігійних громад і діячів.

  Інститут релігійної свободи підготував низку рекомендацій для міжнародної спільноти, спрямованих на притягнення до відповідальності представників Росії, винних у вчиненні та виправданні російської агресії в Україні.

  Найсвіжіше

  Популярне