Середа, 1 Лютого, 2023
Бiльше

  Коровай і вишиванки: архієпископ ПЦУ відвідав парафію с. Оляниця, яка раніше покинула моспатріархат

  19 вересня 2022 року на свято Чуда Архистратига Михаїла в Хонах єрарх ПЦУ, архієпископ Вінницький і Тульчинський Михаїл, прибув з архіпастирським візитом до села Оляниця Вінницької області, де у Свято-Троїцькому храмі звершив водосвятний молебень.

  На подвір’ї храму владику зустріли і привітали діти та парафіяни, які піднесли йому коровай і квіти. У притворі храму настоятель ігумен Філарет (Галіцький), підносячи хрест своєму архіпастирю, запросив його звершити водосвятний молебень та разом з духовенством і віруючими вознести свої архіпастирські молитви за перемогу над ворогом, за мир і злагоду в Україні, передає сайт єпархії ПЦУ.

  У 2022 році Свято-Троїцька громада послідувала Томосу про автокефалію УПЦ та приєдналася до Вінницько-Тульчинської єпархії ПЦУ, вийшовши з підпорядкування московського патріархату.

  У цей день владика звершив водосвятний молебень та очолив хресний хід навколо храму, після відпусту якого звернувся до присутніх. Далі з благословення Блаженнійшого Епіфанія, митрополита Київського і всієї України, архієрей нагородив громаду грамотою предстоятеля ПЦУ. Своєю чергою ігумен Філарет подякував владиці за його молитви та мудрі настанови.

  Нагадаємо, в храмі, який приєднався до ПЦУ повінчався військовий ЗСУ із своєю нареченою.

  cerkva.vn.ua

  Найсвіжіше

  Популярне