Вівторок, 17 Січня, 2023
Бiльше

  У Литві переглянуть усі шкільні підручники російською мовою, – міністр

  Міністерство освіти Литви перегляне усі шкільні підручники російською мовою. Підозрюють, що вони не відповідають сучасній політичній ситуації.

  Про це повідомляє Міносвіти Литви.

  Міністр Юргіта Шюкжидінене повідомила, що у шкільній програмі неприпустимий образ Росії, який представляли старі підручники.

  Загалом у ході безпрецедентної перевірки буде перевірено 21 підручник: 8 для викладання російської мови та 13 для викладання іноземної мови.

  Міністр зазначила, що відомство пішло на такі заходи через ситуацію з підручником російської мови “У добрий шлях” , в якому Росія описувалася як демократична держава, а також у ній пропонувалося відвідати окупований Росією Крим. Ця книга вже вилучена з обігу.

  “Ми поінформували школи та самоврядування про те, що цей підручник не підходить для використання у навчальному процесі, його необхідно вилучити з архівів шкільних бібліотек”, – розповіла Шюкжидінене.

  Вона додала, що решта підручників перевірить Національне агентство з освіти (NEA). Якщо книги визнають такими, що не відповідають вимогам, вони будуть вилучені з бібліотек. При цьому навчальним закладам, які встигли закупити їх, відшкодують витрати на придбання нового навчального матеріалу.

  Найсвіжіше

  Популярне