Неділя, 25 Вересня, 2022
Бiльше

  Капелан розповів, що Росія використовує релігійні організації як агентів свого впливу

  Капелан 30-ї окремої механізованої бригади імені Костянтина Острозького Сергій Дмитрієв (Падре) розповів у програмі «Різні люди» як Росія використовує релігійні організації під час війни проти України.

  Як зазначає капелан, з УПЦ МП до УПЦ КП священники переходили ще у 1990-х роках, але у 2014 році після окупації Криму він був перший. На думку Сергія Дмитрієва, різноманіття віросповідань в Україні – це добре, але й тут бувають нюанси.

  «Одна із релігійних організацій, що називається «Російська православна церква», зареєстрована як «Українська православна церква», це московський патріархат. Вона і досі є дуже потужним агентом руйнування громадянського суспільства, впливу на політичні рішення, політичні еліти. Навіть під час війни також, це відділи пропаганди, дискредитації України, дискредитації релігійного сектору», – пояснює Сергій Дмитрієв.

  Також він розповів про Стіну пам’яті, що налічує 4 200 військовослужбовців, остання людина була додана 21 липня. Цього ж року, зазначає капелан, вони хотіли відновлювати стіну, але через повномасштабне вторгнення поки цим не займаються.

  «На цій стіні саме ті, хто загинув зі зброєю в руках під час бойових завдань», – підкреслює Сергій Дмитрієв.

  За його словами, зараз є різні думки щодо того, чи потрібно хоч би вивісити списки загиблих усіх до сьогоднішнього дня, тому це питання вирішується. На думку капелана, зараз треба показувати хоч би прізвища та імена людей, адже потрібно знати, завдяки кому ми можемо жити далі.

  Найсвіжіше

  Популярне