Понеділок, 11 Липня, 2022
Бiльше

  Надія на порятунок: житомиряни освятили укриття свого будинку, аби почувати себе у безпеці

  У Житомирі в одному з будинків освятили укриття. Таку ідею запропонував житомирянин Сергій, а сусіди його підтримали. Чоловік вважає, що це допоможе усім мешканцям відчувати себе у безпеці та бути спокійнішими.

  «Я подумав, що людям необхідна, перш за все, надія на порятунок, на майбутнє, на краще майбутнє, тому це така трісочка невелика для того, щоб хоч за щось чіплятися, бо те, що відбувається, це просто жах», – каже місцевий житель Сергій.

  Це укриття місцеві жителі облаштували самостійно. Житомирянка Надія розповідає: із перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну, коли окупанти активно обстрілювали Житомир, люди практично жили в укритті, передає Житомир.info.

  «В перші дні особливо, тривога – ми тут, а потім вже почали слідкувати (ред. за тривогою) по області, трошки заспокоїлися, але люди жили тут і не виходили. Там ще кімната є, я туди принесла стілець, і теж тут знаходилася, а потім додому йшла спати. Страшно було, бачили, як ракети й літаки летять, ми ж до цього не звикли, всі люди шоковані. Дякувати Богу, що є в нас бомбосховище і два виходи, щоб не дай Боже не засипало», – каже місцева жителька Надія.

  Поки росія увесь світ переконує, що стріляють вони лише по військових об’єктах, страждають і гинуть звичайні люди, маленькі діти. Вірити окупантам не можна, каже Надія, бо на цьому рашисти не зупиняться, а українці, заслуговують жити на мирній землі.

  «Коли Крим забирали, казали нам: брати наші, ми не будемо стріляти. Але вони пішли далі, тепер всю Україну хочуть забрати. Те, що вони обманюють, ви самі знаєте, наші ніколи в житті ні на нікого не нападали, я не пам’ятаю, щоб Україна на когось надала. Я патріот своєї країни, і мені тут добре», – говорить Надія.

  Місцевий житель Віктор каже: тепер йому буде спокійніше ховатись від повітряних тривог в освяченому укритті.

  «Перш за все, ми надіємося на Бога, нам дуже приємно, що настоятель Свято-Михайлівського собору освятив цей будинок. Звичайно, коли освячений будинок, на душі спокійніше і приємно», – каже місцевий житель Віктор.

  Настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору Православної Церкви України отець Богдан Бойко зізнається: укриття освячував вперше. Разом з місцевими жителями будинку він молився за наших воїнів, Україну та швидку перемогу.

  «Ще кайзер Австрії казав, що договір з росіянами не вартує цього паперу, на якому він написаний. І сьогодні вже увесь світ переконався в цьому не один раз – це Буча, Ірпінь, Кременчук, Одеса, – що їм не можна вірити ні в чому. Тому ми маємо робити свою справу, справу Божу, справу добра. Ми молилися і просили благословити всіх наших українських воїнів і щоб Господь їх захистив і нашу всю Україну. І найголовніше – перемоги, щоб вона була швидкою, наша перемога», – каже настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору отець Богдан Бойко.

  І хоча в укритті цього будинку є все необхідне, а тепер воно ще й освячене, житомиряни сподіваються, що спускатися сюди більше не доведеться.

  Найсвіжіше

  Популярне