Понеділок, 27 Червня, 2022
Бiльше

  Архієпископ Іов (Ґеча) очолив Митрополію УПЦ в Канаді

  24-й Собор УПЦ в Канаді, що відбувся 15-18 червня 2022 року, більшістю голосами обрав на пост Митрополита та першоєрарха архієпископа Іова (Ґечу). На Соборі також обрали голову Прeзидії Kонсиcторії протоєрея Чарльза Бакстера та увесь склад членів Kонсисторії.

  Про це йдеться у повідомленні на офіційній сторінці у Facebook катедри Святої Софії УПЦ в Канаді, передає РІСУ.

  Архієпископ Іов (Ґеча) народився 31 січня 1974 у Монреалі у родині етнічних українців — вихідців з Галичини та парафіян Української Православної Церкви Канади (прийнятої 1990 року в юрисдикцію Вселенського Патріархату).

  Іов (Ґеча) — єпископ Вселенського Патріархату, архієпископ Тельміський, доктор богослов’я, професор Інституту вищих досліджень в галузі православного богослов’я при Православному центрі Вселенського Патріархату в Шамбезі (Швейцарія) і Паризького католицького університету (Франція), постійний представник Вселенського Патріархату при Всесвітній раді Церков у Женеві, співголова Об’єднаної міжнародної комісії з богословського діалогу між Православною та Римо-Католицькою церквами.

  Був одним із головних спікерів Великого Собору Православної Церкви на Криті 19-26 червня 2016 року.

  Володіє англійською, французькою, грецькою, українською, російською та італійською мовами.

  Архієпископ Іов (Ґеча) – один з провідних фахівців Вселенського Патріархату з українського питання. Він глибоко знається на українській церковній історії. Докторську дисертацію захистив на тему “Літургійна реформа митрополита Киприяна Київського (1330—1406 рр.)”.

  Найсвіжіше

  Популярне