Неділя, 3 Липня, 2022
Бiльше

  В Україну прибула комісія ООН для розслідування злочинів Росії

  До України прибула Незалежна міжнародна комісія ООН для розслідування злочинів, пов‘язаних з агресією Росії

  Про це повідомила заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк, передає “Еспресо”.

  “Обговорили напрямки роботи Комісії в Україні, яка була створена для фіксації порушень прав людини, міжнародного гуманітарного права та інших злочинів, пов’язаних із російською агресією. Основне завдання ― встановити підозрюваних, зібрати докази та підготувати матеріали, щоби ніхто не уникнув покарання”, – сказала вона.

  Представники Комісії зазначили, що їм доручено провести відповідно до міжнародних стандартів окреме розслідування порушення міжнародного права у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права в Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях наприкінці лютого та в березні 2022 року.

  Голова комісії поінформував про роботу зі збору фактів. Також він розповів, що розслідування представлятимуть Раді ООН з прав людини та доповідатимуть Генеральній Асамблеї ООН на її 77-й сесії.

  “Окрім того, я звернула увагу Комісії ООН, що її діяльність має охоплювати не лише поточні події, а їх першопричини. Закликала місію вивчити факти та злочини РФ, які сталися у попередні роки. Зокрема у тимчасово окупованому Криму, на Донеччині та Луганщині, де вони мали місце впродовж останніх восьми років”, – додала Олена Кондратюк.

  За її словами, правоохоронні органи України ведуть розслідування щодо більш як 16 000 воєнних злочинів, скоєних з 24 лютого 2022 року.

  Найсвіжіше

  Популярне