Четвер, 30 Червня, 2022
Бiльше

  Начальник Львівської ОВА нагадав митрополиту УПЦ МП, що жодна громада не виконала Закон про перейменування

  Начальник Львівської ОВА Максим Козицький дав відповідь на публічне звернення митрополита Львівського і Галицького УПЦ МП щодо порушення прав вірян і священиків Моспатріархату.

  Про це йдеться на Фейсбук-сторінці Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

  Як зазначив Козицький, він закликав правоохоронні органи здійснити перевірку наведених фактів для встановлення обставин і чи дійсно такі випадки мали місце.

  Він також зауважив, що українці мають повне право ставити питання щодо існування в Україні релігійних організацій, керівний центр яких є на території країни-агресора та в країні, що розв’язала проти нас війну і вбила десятки тисяч мирних жителів.

  “Громади ж Львівської єпархії УПЦ (МП) якраз і є такими, керівний центр яких є на території країни-агресора. І це встановила спеціальна релігієзнавча експертиза, затверджена наказом Міністерство культури та інформаційної політики України від 25.01.2019 № 37, – написав Козицький.

  “Цілком щиро передбачаю, що якщо в найближчі дні не відбудеться жодного загальноцерковного рішення УПЦ (МП) щодо їхнього подальшого існування поза структурою РПЦ, то ситуація в суспільстві лишень загострюватиметься. Громадська думка перебуває на межі своєї терплячості через війну, численні жертви серед мирного населення України та беззаконня, які чинять московські війська в наших селах та містах”, – додав він.

  Начальник Львівської ОВА також нагадав митрополиту, що жодна громада Львівської єпархії УПЦ МП не виконала норм Закону України від 20.12.2018 № 2662-VIII щодо перейменування Церков, центри яких є на території країни-агресора.

  “Таким чином їхні статути наразі втратили чинність, що де-факто означає втрату правочинності цих юридичних осіб, – підкреслив Козицький.

  Нагадаємо, Митрополит Львівський і Галицький УПЦ МП Філарет поскаржився до облдержадміністрації та СБУ щодо порушення прав вірян і священиків Моспатріархату.

  Найсвіжіше

  Популярне