Четвер, 7 Липня, 2022
Бiльше

  CNN: Експерти довели, що Росія скоїла в Україні геноцид, і вказали на обов’язок світу зупинити це

  Дії Росії в Україні дають достатню кількість доказів, щоб можна було зробити висновок, що Москва заохочує геноцид і скоює звірства, націлені знищити український народ як такий.

  Про це йдеться в першому незалежному звіті на тему геноциду в Україні, – пише CNN. Звіт підписали 30 провідних вчених-юристів і експертів з питань геноциду. Автори звинувачують Росію в порушенні кількох положень Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду. Вони застерігають, що існують серйозні й гострі ризики такого злочину в Україні, підтверджуючи всі попередні звинувачення на адресу Москви списком зібраних доказів, серед яких випадки масового вбивства цивільних, примусової депортації й дегуманізації українців за допомогою антиукраїнської риторики з боку високопоставлених російських чиновинків.

  Звіт підготували Інститут стратегії та політики New Lines (США) і Центр з прав людини Рауля Валленберга (Канада). Автори розсилають копії парламентам, урядам і міжнародним організаціям в усьому світі.

  «Ми зібрали передових експертів з усього світу, щоб вони оцінили всі наявні докази. Вони дійшли висновку, що Російська Федерація несе відповідальність за порушення Конвенції про запобігання геноциду в Україні», – сказав CNN Азеем Ібрагім з Інституту New Lines.

  В березні Ібрагім побував в Україні, де займався збором доказів для оцінки в рамках дослідження.

  «Це дуже ретельне і детальне дослідження великої кількості доказів. Ця війна є геноцидною за своєю природою, з точки зору риторики, яка використовується, і манери її втілення. Це дуже, дуже чітко зрозуміло», – сказав експерт.

  Конвенція ООН про запобігання злочину геноциду юридично зобов’язує своїх підписантів робити все, щоб запобігти геноциду. Тож звіт закликає міжнародну спільноту втрутитися в події в Україні.

  «Часу немає зовсім. Ми переконані, що існує деже серйозний ризик геноциду. Кожна країна-підписант Конвенції ООН, а їх 151 включно з РФ, зобов’язані робити все, щоб зупинити це. Інакше вони теж порушать Конвенцію», – сказав Ібрагім.

  CNN пише, що в одній з найбільш страшних частин звіту група експертів проводить пряме порівняння подій в Україні з бійнею в Сребреніці, закликаючи світ почати діяти, поки не стало пізно.

  «Деталі масового вбивства більш ніж 7 тисяч боснійських хлопчиків і чоловіків у Сребреніці стали відомі міжнародній спільності тоді, коли вже було надто пізно зупинити геноцид, який стався за лічені дні. В 2022 році у нас є можливості точно відстежити аналогічні звірства тоді, коли вони якраз відбуваютсья, і відреагувати вдповідно», – йдеться в звіті.

  Документ прямо вказує на відповідальність Москви, звинувачуючи російську владу в організації підбурювання до геноциду й закладанні фундаменту для нього, систематично заперечуючи право української ідентичності на існування. В квітні Кремль різко заперечив слова президента США Джо Байдена про те, щоросійські дії в Україні – це геноцид.

  Читайте також: Естонія та Латвія визнали війну РФ проти України геноцидом
  У звіті Інституту New Lines і Центру Рауля Волленберга сказано, що російська держава порушила статтю 2 і статтю 3 Конвенції про запобігання геноциду. Стаття 2 Конвенції визначає геноцид як спробу виконання дій, «націлених на знищення повністю або частково національної, етнічної, расової чи релігійної групи». Стаття 3 говорить про «пряме і публічне підбурювання до скоєння геноциду». Серед доказів того, що Росія порушує ці положення, експерти вказують на постійні заяви Владіміра Путіна, який чітко наполягає на тому, що Україна не має права існувати як незалежна країна. Вони також наголошують на риториці російських чиновників, націлених дегуманізувати українців, називаючи їх «звірями», «брудними», «залежними», а також постійно описуючи Україну як «нацистську державу» і «екзистенційну загрозу» для Росії.

  Але звіт не лише звинувачує Росію в намірах скоїти геноцид. В ньому йдеться, що російська армія вже скоює «закономірні і збочені звірства проти українських цивільних» в ході воєнного вторгнення. Добре задокументовані випадки масових страт і вбивств в Бучі, Старому Бикові, а також в Сумській і Чернігівській областях, свідчать, що Росія умисне атакує схованки, евакуаційні маршрути, заклади охорони здоров’я, а також бомбардує житлові крвартали. Також російські солдати умисне вдаються до згвалтувань, влаштовують облоги, примусово депортують українців в Росію і крадуть українське зерно. Все це відповідає «геноцидній моделі знищення».

  Найсвіжіше

  Популярне