Понеділок, 27 Червня, 2022
Бiльше

  Відбувся перший візит монахів із Афону до Охридської архієпископії після 55 років розриву Євхаристійного єднання

  У суботу 21 травня настоятель Есфігменського монастиря на Афоні архімандрит Варфоломій у супроводі отців: настоятеля Святого монастиря святих Анаргіроя Чорногорського і  архімандрита Никанороса із Церкви Болгарії відвідав монастир Івана Хрестителя Бігорського на території Охридської архиєпархії.

  Відбувся офіційний прийом афонської делегації єпископом Антонійським Парфенієм, передає orthodoxtimes.com

  «Вселенський патріарх Варфоломій, наслідуючи попередників святих отців, таких як святий Фотій Великий, зцілив черговий несправедливий розкол, створений третіми сторонами всередині Православної Церкви, через етнорасовий цезаропапізм», – йдеться у  заяві настоятеля монастиря Есфігмену.

  Після відновлення Охридської архиєпархії в рамках Церкви Христової та відновлення євхаристійної єдності, у четвер відбулася літургія примирення між її єрархами та єрархами Сербської Православної Церкви в Белграді.

  21 травня відбувся перший візит афонітів до Охридської архиєпархії. Радість і емоція була велика для всіх і відчувалася присутність благодаті Святого Духа, бо там, де єдність і любов, там є Христос!

  «У той час, коли деякі люди зловживають карикатурою на нібито православну віру для того, щоб «розділяти і володарювати» і ведуть землю до ядерного голокосту, наша Свята Церква об’єднує народи, протистоїть спустошенню, яке деякі планують, і приносить мир», – йдеться в заяві настоятеля монастиря Есфігмену архімандрита Варфоломія.

  Найсвіжіше

  Популярне