П’ятниця, 7 Жовтня, 2022
Бiльше

  До України прибуло Святе Світло – благословенний вогонь з Єрусалима

  У світлий день Пасхи Христової, 24 квітня 2022 року, з благословення Предстоятеля помісної Української Православної Церкви Блаженнійшого Митрополита Епіфанія та за безпосередньої участі міського голови Борисполя Володимира Борисенка до України прибуло Святе Світло – вогонь з Єрусалима, від Гробу Господнього.

  Про це повідомила пресслужба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ).

  ЗА допомогою Патрульної поліції вогонь з Гробу Господнього прибув до кафедрального храму Православної Церкви України – Свято-Михайлівського Золотоверхого собору, а також єпархій нашої Церкви.

  Довідка: Благодатний вогонь – (грец. Άγιο Φως, дослівно – Святе Світло, англ. Holy fire) – благословенний на Гробі Господньому вогонь, який під час церемонії у Велику суботу виноситься Єрусалимським Патріархом з Кувуклії (каплиці над місцем погребіння і воскресіння Христа).

  Коли апостол Петро дізнався про воскресіння Христове, одразу ж вирушив до Його гробниці та побачив світло на місці, де лежало тіло Ісуса. Відтак винесення вогню у Єрусалимі символізує вихід з Гробу «Світла Істинного» – воскреслого Спасителя Ісуса Христа.

   

  Найсвіжіше

  Популярне