Субота, 28 Травня, 2022
Бiльше

  Як 2000 років тому всі чекали на благу звістку, так зараз всі чекають на перемогу, – єпископ Команський

  7 квітня у дванадесяте свято Благовіщення Богородиці в Ставропігії Вселенського патріарха в Україні – Андріївському храмі екзарх Вселенського патріарха єпископ Команський Михаїл звершив Божественну літургію Василія Великого.

  Під час проповіді єпископ розповів про Благовіщення та провів паралелі між тодішньою благою звісткою та теперішніми очікуваннями українців. Всі хочуть почути про перемогу України. Тому ми повинні робити все що можемо, кожен на своєму місці, щоб наближати перемогу, передає Фейсбук сторінка Місія “Ставропігія Вселенського патріархату в Україні”.

  “Свято Благовіщення – день коли відбулось одкровення про те, що справдилося пророцтво, про яке було сказано ще Адаму – воно справджується. Приходить Спаситель світу для того, щоб припинити ворожнечу між людьми та Богом, для того, щоб всіх привести до Бога і відновити людину в її стані, піднести знову до Бога.

  Фото: Місія «Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні»

  Благовіщення – звістка про втілення Сина Божого. Ми з вами бачимо, що як всі пророки Старого Завіту, так і Син Божий, Господь Ісус Христос коли втілився і жив на землі, Він не був славний і багатий. Його гнали, били, зводили наклепи. Він казав людям правду – Його виганяли. Він прийшов для того, щоб викупити людей, а Його розіп’яли”, – зазначив єпископ Михаїл (Аніщенко).

  “Отже люди не змінюються. Людина завжди хоче жити за своїми забаганками. Але Бог незмінний у своїй любові. Скільки б людина не блукала і не тікала від Бога, Він все виконає, що пообіцяв, аж до останнього Свого слова”, – підкреслив архієрей.

  Фото: Місія «Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні»

  “Сьогодні ми переживаємо радісну звістку і величну подію, яку людство чекало багато тисяч років. Коли ж нарешті прийде той, хто відновить зв’язок людини з Богом і саме в цей день відбулось це велике чудо. Прийшов архангел Гавриїл і сповістив Марії звістку, що станеться надзвичайне народження. Такого ніколи не було. І вона сама зніяковіла, бо була незаміжня, але у Бога все можливо”, – додав Владика.

  Як багато тисяч років тому, люди чекали звістку про те, що народиться Син Божий, я думаю, можна провести паралель між тим, що відбувається зараз. В цьому контексті екзарх сказав, що коли загарбники вдерлись в Україну, ми чекаємо тої благої звістки, що нарешті війна скінчиться.

  Фото: Місія «Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні»

  “Коли ж це буде? Дасть Бог, це буде у швидкому часі, але як в Старому Завіті люди плекаючи надію, можливо, докладали зусиль хто чим міг, виконуючи заповіді Божі, пророки проповідували людям покаяння, священники служили в храмі, для того щоб наблизити цей момент, так і ми з вами покликані сьогодні, докладаючи зусиль, хто де знаходиться, хто в чому має можливість, докладати зусиль, щоб почути і нам з вами благу звістку про закінчення війни”.

  “Кожна людина покликана ретельно виконувати те що може: хто може захищати – захищає, хто може готувати їжу – готує, хто може навчати – навчає. І разом ми наближаємо нашу перемогу і те, щоб загарбники були вигнані з нашої держави” – додав єпископ Михаїл.

  Фото: Місія «Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні»

  “Дуже легко опустити руки, дивлячись на ці нелюдські події, які окупанти робили в Бучі, Гостомелі в інших місцях. Я з острахом очікую новин з Маріуполя. Ми ще не знаємо що там. Дуже легко впасти в розпач і опустити руки. Але саме довіра до Бога, молитва, за наше укріплення, за упокій душ вбитих, закатованих в окупації – це дає нам сили і розуміння за що ми боремось. Ми не маємо права впадати у відчай, адже ми християни і в даному випадку правда на нашому боці, а тому покликані, якнайбільше докласти зусиль, щоб молитвою і працею підтримати оточуючих. Показати, що навіть переживаючи жахливі події не можна опустити руки”, – сказав екзарх Вселенського патріархату.

  Фото: Місія «Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні»

  “Як людство кілька тисяч років чекало на Христа і можливо навіть втомилось чекати, але Господь послав надію на виконання пророцтва, так і ми віримо, що звертаючись до Бога із щирою молитвою, Господь нас ніколи не посоромить, Господь підтримає, Господь підбадьорить і дасть сили продовжувати життя і разом наближувати перемогу”, – наголосив єпископ.

  “Хай Господь упокоїть всіх вбитих і закатованих і допоможе нам розуміти, що ми повинні робити все, щоб підтримати одне одного і допомогти тим, хто втратив все. Ми маємо не опускати руки і робити все що ми можемо. Можливо ця перемога не відбувається так швидко, як нам би хотілось, але принаймні ми робимо все, щоб ця блага звістка про перемогу наступила якнайшвидше”, – підсумував владика.

  Найсвіжіше

  Популярне