Четвер, 26 Травня, 2022
Бiльше

  “Україна об’єднала Європу, яка мала купу тріщин”, – митрополит Борис Ґудзяк

  Ніколи в історії не було такого об’єднання навколо якогось питання, як зараз довкола України. «Україна об’єднала Європу, яка мала купу тріщин. Північноатлантична дружба скріпилася. Навіть у Вашингтоні, на диво, демократи та республіканці можуть у дечому погодитися. У 21 ст., де існує думка, що правди немає, де панує суб’єктивна диктатура, раптом десь у якійсь країні люди віддають своє життя за цінності… І це змусило весь світ призадуматися – є щось, за що варто жити. І за що варто віддати своє життя. І я думаю, що це буде трансформаційний момент для України, для Європи, для цілого світу».

  Про це архиєпископ-митрополит Філадельфійської архиєпархії, президент Українського католицького університету владика Борис Ґудзяк сказав в ​інтерв’ю для «Голосу Америки».

  Він також розповів:

  Як працює УКУ в умовах війни та допомагає українцям як на передовій, так і тим, хто втікає з під обстрілів та російських бомб?

  Як завдяки підтримці Української Греко-Католицької Церкви в Америці, Фундації Українського католицького університету та чисельним партнерам в Україні і за кордоном університетові вдалося залучити за перший місяць війни понад 1 млн. доларів на допомогу Україні?

  Якою є роль Церкви у час війни?

  Наскільки впливає позиція російської православної церкви, яка підтримує війну проти України, на підтримку війни серед росіян?

  Чому Бог допускає такі страждання і як у часи війни давати собі раду?

  Дивіться у відеоінтерв’ю для«Голосу Америки».

  Короткі тези з інтерв’ю

  На запитання про роль Церкви в умовах війни, владика розповів, що у Філадельфійській митрополії команда визначила собі три цілі:

  1. Молимося. Радянський союз, який був озброєний тисячами ядерних боєголовок, розлетівся, зокрема через моральні чинники, через свідчення мучеників. Молитва є дуже потужною, тож ми стараємося гуртувати людей.

  2. Інформуємо і провадимо адвокатуру. Світ мусить зрозуміти, звідки є коріння цієї війни. Пересічні люди, навіть політики здивовані. Ангела Меркель каже: «Путін змінився». Правда є в тому, що він не змінився, бо вже 50 років працює і живе у спадщині КДБ. Тож маємо пояснити світові, що ця війна має глибоке коріння не лише в путіні, а й в російській культурі. Чому 83% російського населення підтримує нині президента у його діях? Важливо також пояснювати український опір. Багато хто дивується, зокрема в США, що Харків захищається. Я відповідаю: «Ви не слухали. Ви не знаєте українських реалій. Ви не бачили наших революцій: Помаранчевої, Революції Гідності». Тож нині маємо багато чого пояснювати світові, навіть елементарні речі.

  3. Надаємо гуманітарну допомогу. Стараємося організувати максимально ефективну допомогу для України. У перші тижні люди емоційно кинулися допомагати, були проблеми з логістикою, назбирувалися речі, які не були у першочерговій потребі. Зараз наш клич – давайте найкраще кошти. Тож здебільшого у США ми збираємо кошти і передаємо тим, хто близько до війни, бо вони найкраще знають, що їм необхідно.

  Владика Борис переконаний, що Господь у цьому терпінні дасть нам нове життя. «Ми бачимо як українці об’єдналися. Так, є сльози, є переживання, але є сила духа. Голоси з Харкова мене тут у Вашингтоні заспокоюють – ми стоїмо! Це Божа сила – або свобода, або смерть».

  На запитання журналістки, як у часи війни давати собі раду, президент УКУ два дві поради:

  моліться – запаліть свічку, погляньте на ікону, подивіться у Боже обличчя і відчуйте Боже благословення

  спіть – вимкніть комп’ютер, телефон. Віддайтеся Богові в руки.

  Правда Божа переможе, Україна переможе!

  Найсвіжіше

  Популярне