П’ятниця, 7 Жовтня, 2022
Бiльше

  Що буде, якщо українці на референдумі не відмовляться від НАТО? Пояснює Арахамія

  Якщо українці на референдумі проголосують за збереження курсу на НАТО у Конституції, то Україна очікує провести ще одні перемовини з росіянами.

  Про це в етері телемарафону розповів член української делегації Давид Арахамія.

  «Якщо народ не обере такий шлях, тоді це буде означати, що договір не буде мати остаточної юридичної сили. І тоді ми повернемось до нових перемовин і тоді будемо це вирішувати якимось іншим шляхом», — сказав Арахамія.

  Коментуючи перебіг перемовин, представник української делегації сказав, що росіяни прийняли всі позиції України, окрім питання Криму. «Пан Кулеба сказав, що офіційного підтвердження немає, чекає, щоб це було зроблено у письмовому вигляді, але в усному вигляді станом на вчора в режимі відеоконференції ми почули, що російська сторона не заперечує проти таких позицій», — розповів Арахамія.

  Він додав, що росіяни вже погодилися, що документи вже опрацьовані достатньо, щоб почати проводити консультації між двома лідерами країн.

  Арахамія каже, що вже три країни НАТО — Туреччина, Німеччина та Італія — погодилися надати Україні гарантії безпеки, які відповідають «фактично п’ятій статті НАТО, але з більш жорстким механізмом активації: протягом 72 годин вони мають провести консультації і вже надавати допомогу».

  Втім, Арахамія каже, що для України важливе приєднання до цієї угоди США та Великої Британії. «Але в нас є мінімальний пакет і без них ми не будемо рухатися. Ми хочемо зробити власне Українське НАТО, і для нас важливо, щоб найбільші і найефективніші країни НАТО надавали підтримку у разі агресії», — стверджує член української делегації.

  Найсвіжіше

  Популярне