Субота, 28 Травня, 2022
Бiльше

  Сергія Жадана висунули на Нобелівську премію з літератури

  Комітет літературознавчих наук польської академії наук висунув Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури. Про це повідомляється у відповідному зверненні, опублікованому на сайті комітету.

  “Ми також ухвалили резолюцію про висунення Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури. На нашу думку, Жадан, один із найкращих поетів України та видатний прозаїк, перекладений та нагороджений у всьому світі, є письменником Нобелівського рівня. Його голос як поета протягом багатьох років залишається особливо важливим для українців. Вільна Україна здебільшого говорить та думає словами Жадана, та уважно слухає. Сьогодні поет перебуває у своєму Харкові. І він бореться”, – сказано в заяві.

  Комітет засудив збройний напад Росії на Україну і наголосив, що немає жодного виправдання агресивним діям Кремля проти українського народу та держави.

  “У військовому кошмарі, влаштованому Кремлем, ми стоїмо на стороні вільної України. Надія підказує нам, що українці врешті-решт відіб’ють агресію. Нехай це відбудеться якнайшвидше”, – пишуть на сайті Польської академії наук.

  “Важко оцінити, чи рішення Комітету наук про літературу Польської академії наук не буде тільки символічним жестом. Якби Шведська академія вирішила розглянути кандидатуру українського письменника і нагородила його, бо була б змушена порушити правила надсилання заявок – як відомо, заявки приймаються до 31 січня, – пише портал, присвячений літературі “Booklips”. – Якщо кандидатура Жадана буде розглядатися на наступний рік, то це теж вимагало б порушення певних правил, оскільки процедура розгляду кандидатів є довгою та проходить декілька етапів. Однак, не можна виключити, що Шведська академія вирішить вдатися в цій ситуації до надзвичайних кроків”.

  Сергій Жадан є лауреатом багатьох престижних нагород європейського рівня, зокрема Літаретурної нагороди Центральної Європи Angelus 2015 за повість “Месопотамія”, нагороди Мости Берліна та Премії Конрада. Його книги перекладені 16 мовами, зокрема польською.

  Найсвіжіше

  Популярне