Субота, 21 Травня, 2022
Бiльше

  Білорусь перекидає війська на кордон України, каже про “ротацію”

  У Білорусі заявили, що відправлять до кордону з Україною 5 батальйонно-тактичних груп на заміну військових, які перебувають там зараз, та заперечують, що це є частиною підготовки до вступу у війну на боці РФ.

  Як пише “Європейська правда”, повідомлення про це розмістило Міноборони Білорусі у своєму Телеграм-каналі.

  Від імені начальника генштабу Збройних сил, першого заступника міністра оборони генерал-майора Віктора Гулевича повідомляють, що наразі на південному кордоні Білорусі разом з прикордонниками перебувають п’ять батальйонно-тактичних груп – “з метою недопущення проникнення на територію РБ з боку України різних націоналістичних збройних формувань, нелегальної доставки зброї, боєприпасів і вибухових речовин”.

  Зазначається, що ці військові займаються розвідкою, патрулюванням, охороною об’єктів та оборони на дорожних напрямках.

  “Найближчим часом планується замінити їх також п’ятьма БТГ. Підрозділи, які виконали свої завдання з прикриття держкордону, повернуться у пункти постійної дислокації… Переміщення військ жодним чином не пов’язен з підготовкою і тим більш участю білоруських військових у спеціальній військовій операції на території України. Рідних і близьких військовослужбовців можу запевнити, що наші ЗС виконують завдання із забезпечення військової безпеки РБ лише на власній території”, – заявив начальник генштабу Білорусі.

  Нагадаємо, 11 березня командування Повітряних сил ЗСУ поширило повідомлення про провокацію РФ задля втягнення Білорусі у війну – обстріл російськими літаками прикордонного села.

  У Міноборони Білорусі заявили, що ця інформація не відповідає дійсності.

  Інформація про можливий вступ у війну Білорусі вже увечері 11 березня також не справдилася.

  Як відомо, у п’ятницю самопроголошений президент Александр Лукашенко спілкувався з президентом РФ Владіміром Путіним у Росії.

  У Лукашенка повідомили, що на цій зустрічі він домовився про знижки на енергоресурси та отримання зброї.

  Найсвіжіше

  Популярне