Субота, 28 Травня, 2022
Бiльше

  Синод УПЦ МП знову не написав ні слова про агресію чи вторгнення, – священник ПЦУ

  Сьогодні (28 лютого, – ред.), на п’ятий день повномасштабної війни синод РПЦвУ видав звернення. Не хотів вже нічого писати на міжконфесійну тему, але ж, не можу – тіпає мною, як те почитав.

  НАВІТЬ СЬОГОДНІ ні слова про агресію чи вторгнення! НІ СЛОВА!
  У нас просто “Бойові дії між військами Російської Федерації та Збройними Силами України” і “збройне протистояння двох наших братніх народів”.

  Коротше, дуже хитрий текст, який залишає місце для маневру. На мою думку, такою гібридною позицією синод РПЦвУ, на відміну від самого Митрополита Онуфрія, який в особистому зверненні таки називає речі своїми іменами, підставляє просте духовенство.

  Прості священики МП, я говорю то роками, – у переважній більшості мають чітку проукраїнську позицію. Просто після очолення церкви митрополитом Онуфрієм (реально Новінський та Антонієм Паканічем) мати проукраїнські погляди стало небезпечно у тій організації. Нині ми бачимо, що більшість священиків та парафіян МП, разом зі всім народом стали на захист України.

  Навіть одіозні боксери, яким у свій час попи закадили “рускім благочєстієм” їхні боксерські уми, у небезпеці отямилися і воюють, захищаючи Україну.

  Так от, на мою думку, керівництво РПЦвУ такими двозначними заявами провокує чергові гоніння. Тільки, на відміну від попередніх “ганєній” – ці будуть справжніми. Воюючий народ не буде сильно розбиратися, а виплесне свій гнів на усіх без розбору.
  Вже зараз у соцмережах ми бачимо постійне роздмухування ненависті фейками про нібито “склади зброї” у храмах МП. Без ЖОДНОГО підтвердженого факту, ця маячня розноситься по соцмережах. Лунають заклики до розправ. Я вбачаю у цьому свідому провокацію зацікавленої сторони, елемент гібридної війни.

  Дорогі мої брати і співслужителі з УПЦ МП! Не дайте вчергове використати себе. Проявіть ініціативу знизу. Від себе особисто, своєї парафії чи благочиння возвисьте голос правди! Зрічіться путинського політрука Кіріла. Ваші ієрархи, багатьох з яких я знаю особисто, не пропадуть. У разі чого – втічуть у свої “келії” в Іспанії чи підмосков’ї. Їхніх статків вистачить на кілька безбідних життів. А страждати будете ви. Вірніше, вже усі ми страждаємо у вогні війни. Війни, одним з ідеологів якої є Кіріл Гундяєв – багаторічний провідник концепції руського міра. Він же 23.02. прямо, відверто і однозначно її благословив!

  Священики МП, навіть на Сході України, зрікаються московської сатани. Сьогодні отець Дмитро Долгий Dmutro Dolgiy з Ромен оприлюднив дуже щире та емоційне звернення. Подивіться його!

  Тут на Заході України, значно легше то зробити. В більшості у нас священики проукраїнські. Попів, що печуть короваї Путіну, у нас, сподіваюся, немає. На Сході – нажаль, є.

  Розповідають як сьогодні один митрополит залякує священиків, мовляв, хто ти такий, щоб судити патріарха. Присікають кожного священика, хто висловився. До тих отців, що заявили цими днями про відторгнення від РПЦ лунають нічні дзвінки, погрози, прессінг.

  Але з якою радістю сприймають віруючі українці ці заяви своїх пастирів! Тож не бійтеся засудити дії ієрархів – вони без вас ніщо!

  Не чекайте поки народ винесе тих горе-ієрархів на вилах, і вас разом із ними. Посадіть їх самі на рускій корабль. Говоріть, свідчить, висловлюйте чітку патріотичну позицію!
  Ми – переможемо!

  Джерело: священник ПЦУ Віктор Мартиненко.

  Найсвіжіше

  Популярне