Субота, 2 Липня, 2022
Бiльше

  У ПЦУ зібрали експертну групу щодо української рецепції документу Вселенського Патріархату «За життя світу: на шляху до соціального етосу Православної Церкви»

  З благословення Блаженнійшого митрополита Епіфанія у духовно-релігійному центрі на честь святого архістратига Божого Михаїла в с. Озерне Чернігівської єпархії, освячення якого предстоятель ПЦУ нещодавно звершив, 11 грудня 2021 року відбулася зустріч експертної групи щодо вироблення української рецепції документу Вселенського Патріархату «За життя світу: на шляху до соціального етосу Православної Церкви».

  Перед початком заходу учасники зібрання помолилися у Петропавлівському храмі, повідомляє пресслужба ПЦУ.

  Далі відбулося робоче засідання, участь у якому взяли митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, священники – представники монастирів, духовних навчальних закладів й Синодальних установ Православної Церкви України, перекладачі документу, науковці та громадські діячі.

  Під час обговорення йшлося про перший розділ документу – «Вступ. Час служити Господу». Учасники поділилися своїми коментарями стосовно зазначеного тексту та погодили механізми й форми подальшої роботи.

  Було визначено, що кожному наступному розділу буде присвячено окрему зустріч. Українська експертна група відбиратиме найважливіші цитати, формулюватиме коментарі, власні питання, глосарій, бібліографію й методичні додатки. У підсумку заплановано вихід друкованого та електронного видання, до якого увійде сам текст документа Вселенського Патріархату та відповідні українські напрацювання.

  Зустріч експертної групи було організовано Управлінням у справах молоді ПЦУ, як відповідь на заклик Його Всесвятості Вселенського патріарха Варфоломія щодо рецепції рішень Святого і Великого Собору на Криті. Оскільки документ «За життя світу: на шляху до соціального етосу Православної Церкви» є виявом і продовженням роботи, розпочатої цим Собором, то така діяльність сприятиме поглибленню його рецепції в Україні.

  Це сучасне богословське видання покликане також бути важливим елементом у навчанні студентів духовних навчальних закладів, у соціальному служінні, роботі з молоддю й парафіяльній діяльності та зможе продемонструвати сучасний погляд Церкви на актуальні питання сьогодення.

  Найсвіжіше

  Популярне