Вівторок, 9 Серпня, 2022
Бiльше

  У Рівненській єпархії ПЦУ спростували інформацію РПЦвУ щодо храму в Малинську

  Управління Рівненської Єпархії Православної Церкви України спростувало інформацію щодо порушення Рівненським апеляційним судом кримінальної справи відносно релігійної громади Петро-Павлівської парафії Рівненської єпархії ПЦУ села Малинськ Рівненської області за фальсифікацію документів про право власності на будівлю Петро-Павлівського храму.

  За словами представників ПЦУ, зазначена інформація є неправдивою і породжена тим, що у Сарненській єпархії РПЦвУ не можуть змиритися з тим, що у 2019 році згадана релігійна громада ухвалила рішення про зміну підлеглості у канонічних і організаційних питаннях шляхом підпорядкуванню ПЦУ, повідомляють “Рівненські новини”.

  Зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміст права власності та інших речових прав такої релігійної громади, тому все майно, що належало релігійній громаді, так і залишилося в її власності.

  Після зміни підлеглості віряни на чолі з новим керівником релігійної громади не знайшли у будівлі Петро-Павлівського храму правовстановлюючих документів на нього, у зв’язку з чим було прийнято рішення отримати дублікат втраченого свідоцтва про право власності на храм та в подальшому подати необхідні документи для внесення відомостей про право власності громади до Реєстру речових прав на нерухоме майно.

  Згодом з’ясувалося, що втрачене, на думку прихожан, свідоцтво про право власності на храм знаходилося у колишнього настоятеля Володимира Гнеся.

  Зазначені дії щодо отримання дублікату свідоцтва про право власності на храм не є злочинними, оскільки дублікат втрачених документів видається компетентними органами за заявою власника.

  Крім того, відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України, суди України, зокрема Рівненський апеляційний суд, не мають повноважень щодо внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та здійснення досудового розслідування, що також вказує на чергову інформаційну маніпуляцію з боку представників УПЦ МП.

  Встановлення факту наявності чи відсутності вчинення кримінального правопорушення відбувається не на етапі подання заяви до правоохоронних органів, а під час досудового розслідування, тому існування кримінального провадження не може вважатися підтвердженням наявності порушень, проте для маніпулювання настроями громадян в інформаційному просторі УПЦ МП ігнорує навіть презумпцію невинуватості, закріплену в Конституції України.

  Найсвіжіше

  Популярне