П’ятниця, 3 Грудня, 2021
Бiльше

  Уся редакція видання проросійського Меморіального центру «Бабин Яр» звільняється

  Головний редактор Yar Media Євген Сафонов повідомив, що редакція всім складом звільняється з проєкту і «йде у вільне плавання».

  Про запуск нового медіа на чолі з Сафоновим стало відомо 22 жовтня, його видавцем став Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр», повідомляє Детектор.media.

  «У Музеї Бабиного яру працюють професійні чесні сміливі люди. Вони створюють визначні проекти. Одним із таких проектів міг стати YAR. Але на тому, що можна робити від його імені, а чого робити принципово не можна, ми з видавцем не зійшлися. Редакція всім складом йде у вільне плавання», – написав Сафонов у Фейсбуці.

  Напередодні запуску видавець пообіцяв, що медіа сконцентрується на дослідженні людини й суспільства, шукатиме шляхи для подолання ксенофобії та нетерпимості. Також Yar Media опублікував маніфест видання.

  «Єдиний спосіб виправити минуле – це не повторювати його; творити світ, де Бабин Яр неможливий, світ для всіх: світ, де різні – можливі; світ, де можливості різних – рівні; світ, де ми разом, тому що ми – різні», – говориться в маніфесті.

  Блогер Анатолій Ульянов, який мешкає у США та називає себе «політичним біженцем» заявив, що саме він займався розробкою концепції нового медіа.

  Благодійний фонд Меморіального центру Голокосту «Бабин яр» фінансує розробку та будівництво меморіального комплексу на місці трагедії. Проєкт з’явився з ініціативи бізнесменів Михайла Фрідмана, Павла Фукса та Германа Хана.

  У 2019 році художнім керівником проєкту був затверджений російський режисер Ілля Хржановський. Запропонована Хржановським концепція меморіалу викликала обурення в суспільстві.

  Зокрема, відомі діячі мистецтва, учені, громадські активісти звернулися до мера столиці Віталія Кличка і Київради з відкритим листом, в якому закликали не підтримувати проєкт Хржановського. В них є побоювання, що меморіал може транслювати російські історичні наративи, які дискредитуватимуть Україну.

  Наприклад, українські євреї вважають, що меморіал «Бабин Яр» може стати зброєю для роспропаганди.

  У квітні 2020 року медійники, діячі культури й науки України закликали Наглядову раду Меморіального центру Голокосту звільнити Хржановського з посади художнього керівника центру. Київські активісти розпочали збір підписів із закликом припинити підтримку російського проекту меморіалу у Бабиному Яру.

  Найсвіжіше

  Популярне