Четвер, 9 Грудня, 2021
Бiльше

  У Константинополі (Стамбулі) провели святкову літургію українською

  У церкві Святого Миколая у Константинополі (Стамбулі), з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці відбувалася святкова літургія українською мовою.

  Літургію провели з благословення Вселенського Патріарха Варфоломія, повідомляє gazeta.ua з посиланням на Генеральне консульство України в Стамбулі.

  “Ми сьогодні помолилися за захисників та захисниць України. Ми вдячні Матері Церкві та Вселенському Патріарху Варфоломію за цю можливість”, – сказав генконсул України в Стамбулі Олександр Гаман.

  Він привітав присутніх зі святом Покрови, Днем захисників і захисниць України та Днем козацтва та повідомив, що в цьому місяці закінчує свою каденцію в Туреччині.

  Гаман подякував за плідні роки співпраці та подарував Вселенському Патріархату ікону Святого Миколая.

  Церкву Святого Миколая в Стамбулі відбудували в 1837 році на місці колишньої церкви візантійського періоду, яку вперше згадують в документах 1724-го року (ймовірний час будівництва – до 1538 року).

  24 листопада 2019 року у церкві Святого Миколая в Стамбулі пройшла панахида українською мовою по жертвах Голодомору. В ній взяв участь Вселенський Патріарх Варфоломій.

  Найсвіжіше

  Популярне