Вівторок, 2 Серпня, 2022
Бiльше

  Мінкульт пропонує святкувати День Перуна

  В Україні в календар державних свят можуть внести День Перуна, який пропонується відзначати щорічно 20 липня. Ініціатива виходить від Міністерства культури та інформаційної політики, яке підготувало законопроєкт «Про свята, пам’ятні дати і скорботні дні».

  Про це в Facebook повідомив народний депутат від «Європейської Солідарності» й колишній директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, передають Факти.

  Він негативно оцінив таку ініціативу Мінкульту. «Бажання сподобатися всім (і це не має нічого спільного зі спробою врахувати інтереси широкого кола людей) перетворило його в безглузду ініціативу … Кращим прикладом доведення ідеї до абсурду став розділ „Традиційні свята“, де тепер аж 20 днів, від дійсно традиційного Різдва до Шрі-Крашна джанмаштамі та Дня Перуна. Нагадаю, це повинен бути впорядкований календар державних свят», — зазначає нардеп.

  За словами В’ятровича, законопроєкт, який зараз обговорюється, стає ще одним кроком влади з розмивання ключових маркерів української ідентичності.

  Нардеп становить ініціативу міністерства в один ряд із заявами про «українську російську мову», перехід на латиницю, перейменування України в Україну-Русь та проєкт «великого герба». Він вважає, що такі дії дискредитують державу і дезорієнтують суспільство.

  В’ятрович закликає всіх, «хто розуміє важливість цього питання», відхилити пропонований варіант законопроєкту.

  «Якщо ж влада, попри ваші звернення, буде намагатися і далі просувати цей безглуздий варіант, очевидно, нам доведеться перейти до більш активних дій», — уточнює політик.

  Нагадаємо, раніше В’ятрович пропонував відмовитися від святкування 8 березня, перенести святкування Дня перемоги над нацизмом на 8 травня, як це відбувається в Європі.

  Найсвіжіше

  Популярне